Chcesz uchronić się przed cukrzycą typu 2? Jedz błonnik!

Na cukrzycę typu 2 chorują miliony osób. Badacze zalecają cukrzykom stosowanie błonnika pokarmowego, który pozytywnie wpływa na organizm.

Cukrzyca typu II

Na ten typ cukrzycy, zwanej insulinoniezależną chorują zwykle dorośli. Komórki chorych nie reagują na krążącą w krwi insulinę. Poziom cukru w krwi wzrasta. Organizm w takiej sytuacji nie toleruje glukozy, co objawia się chorobą.

Odżywcza moc błonnika

Błonnik pozwala unormować stężenie cukru we krwi, co dla osób chorych na cukrzycę jest bardzo ważne w prawidłowym funkcjonowaniu. Przyjmowane przez nas produkty są dzięki niemu wolniej trawione, przez co unikamy skoków stężenia krwi w naszym ciele. Regularne spożywanie błonnika pozwoli na utrzymanie stałego poziomu cukru. Ta zdrowa substancja nie tylko korzystnie wpływa na krew, ale również na takie związki jak cholesterol czy trójglicerydy. Obniża ich poziom, chroniąc przed licznymi chorobami związanymi z układem krążenia, częstymi dla cukrzycy typu II.

Ważny element diety cukrzyka

maliny

Dieta bogata w błonnik powinna być elementem uzupełniającym profilaktykę jak i leczenie cukrzycy typu II. Długotrwałe stosowanie błonnika pozwala zachować odpowiedni poziom hemoglobiny glikowanej. Ten składnik znajdziemy przede wszystkim w warzywach i owocach. Większa ilość spożywania takich produktów poprawi stan naszego zdrowia. Nie musimy od razu całkowicie zmieniać swojej diety, wystarczy, ze wzbogacimy ją o pyszne i przede wszystkim zdrowe dary natury takie jak maliny, porzeczki, jabłka czy awokado. Osoby chore na cukrzycę często zmagają się z otyłością. Błonnik skutecznie zahamuje głód, co może być wspomagające w procesie odchudzania i tym samym walki z niechcianą cukrzycą.

Dieta cukrzyka powinna być bogata w błonnik. Jeżeli chcemy skutecznie uchronić się przed cukrzycą typu II również wprowadźmy produkty zawierające błonnik do swojego jadłospisu. Zdrowe odżywianie uchroni nas przed różnymi dolegliwościami i trudnym ich leczeniem w przyszłości.

PODZIEL SIĘ: