Nowoczesny aparat słuchowy – co go wyróżnia?

Nowoczesny aparat słuchowy
Mark Paton z Unsplash

Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszego aparatu słuchowego minęły niemal dwa stulecia. Postęp, jaki od tego czasu dokonał się na rynku urządzeń wspomagających słyszenie, jest wręcz niewyobrażalny. Nowoczesne aparaty słuchowe nie tylko ułatwiają odbiór dźwięków – współczesne modele posiadają funkcje umożliwiające pacjentom z niedosłuchem obierać dźwięki nawet lepiej niż osoby pozbawione ubytku słuchu. Aparaty najnowszej generacji pozwalają zapomnieć o dysfunkcji i cieszyć się pełnią życia we współczesnym świecie bogatym w najróżniejsze wrażenia akustyczne.

Aparaty słuchowe z funkcją wielokrotnego ładowania

Wiele wskazuje na to, że aparaty słuchowe zasilane tradycyjnymi bateriami niebawem odejdą w zapomnienie. I całe szczęście – konieczność ich regularnej wymiany jest niezwykle uciążliwa i może być bardzo problematyczna, zwłaszcza gdy rozładowany aparat odmówi posłuszeństwa w momencie, gdy jest najbardziej potrzebny. W perspektywie wieloletniego użytkowania aparatu to także rozwiązanie nieekonomiczne (szacuje się, że osoba nosząca dwa aparaty przez pięć lat zużywa około pięciuset baterii!), a w dodatku szkodliwe dla środowiska.

W nowoczesnych aparatach słuchowych stosuje się zasilanie akumulatorowe przy użyciu technologii litowo-jonowej. Jednorazowo naładowany akumulator tego typu pozwala na wielogodzinne korzystanie z aparatu. Nawet jeśli zapomnimy o podłączeniu go na noc, dzięki przenośnym ładowarkom typu quick charge aparat ładuje się błyskawicznie. To ogromne udogodnienie, znacznie ułatwiające codzienne funkcjonowanie.

Nowoczesne aparaty słuchowe z łącznością cyfrową

Aparaty słuchowe z opcją łączności bezprzewodowej do doskonała propozycja dla osób, które cenią sobie aktywny tryb życia i lubią trzymać rękę na pulsie. Za sprawą technologii Bluetooth nowoczesne urządzenia mogą nawiązać łączność z innymi sprzętami z systemem Android czy iOS, np. telefonem komórkowym, telewizorem, laptopem, a nawet smartwatchem. Dzięki temu użytkownik jest w stanie, przykładowo, odbierać połączenia bez użycia rąk bądź strumieniować dźwięk w czasie słuchania muzyki i oglądania filmu bezpośrednio do aparatu, co znacznie poprawia jakość odbioru.

Nowoczesne aparaty słuchowe z łącznością cyfrową

Tim Mossholder z Unsplash

Co więcej aparat można obsługiwać zdalnie, dzięki zainstalowanej na smartfonie aplikacji. Telefon staje się inteligentnym, a jednocześnie bardzo dyskretnym pilotem, za pośrednictwem którego jesteśmy w stanie bezprzewodowo dostosowywać programy do aktualnej sytuacji akustycznej Przestaje być zatem konieczna manualna zmiana ustawień – obsługa staje się szybka i wygodna.

Poszukujesz nowoczesnego aparatu słuchowego w atrakcyjnej cenie? Sprawdź https://www.brandvital.eu/ 

Aparaty słuchowe z systemem automatycznego rozpoznawania dźwięków

Z myślą o osobach poszukujących jeszcze bardziej zaawansowanych rozwiązań, niemal całkowicie znoszących ograniczenia związane z niedosłuchem, powstały aparaty wyposażone w systemy automatycznego dostosowywania się do aktualnej sytuacji akustycznej. Technologia na bieżąco analizuje dźwięki i inteligentnie dobiera odpowiednie programy, zapewniając najwyższą jakość wrażeń. Dźwięki, zarówno w postaci rozmowy, jak i odgłosów innego typu, docierają w sposób płynny i są w pełni zrozumiałe, niezależnie od tego, w jak wymagającym dźwiękowo otoczeniu znajduje się użytkownik aparatu. Innowacyjne aparaty słuchowe tego typu nie wymagają ręcznej ingerencji w ustawienia. Wystarczy włączyć urządzenie i pozwolić mu pracować.

Wybór aparatu słuchowego, który spełni wszystkie nasze oczekiwania, to ogromne wyzwanie. Warto zdać się na pomoc wykwalifikowanego protetyka słuchu, który w oparciu o wynik dokładnego badania oraz precyzyjny wywiad doradzi odpowiednie rozwiązanie. Najlepiej postawić na sklep medyczny gwarantujący specjalistyczną opiekę posprzedażową (np. BRANDvital). Dzięki temu w razie jakichkolwiek problemów z obsługą urządzenia w każdej chwili będziemy mogli skorzystać z fachowej porady.

PODZIEL SIĘ: