Taniec brzucha – recepta na dobre samopoczucie?

Taniec brzucha – recepta na dobre samopoczucie?

Nadal jesteś sprawną kobietą, ale coraz częściej wolne popołudnia lub wieczory spędzasz w domowych zaciszu przed ekranem telewizora. Denerwuje Cię to, że każdy Twój dzień wygląda tak samo? Albo masz wrażenie, że w wygodnych dresach gdzieś zatraciłaś swoją kobiecość?  Zapisz się na taniec brzucha!

Zapewne wizja dojrzałej pani wśród grupy młodziutkich, ociekających erotyzmem dziewcząt napawa Cię zdegustowaniem lub niechęcią. Zupełnie niepotrzebnie! Postaraj się przełamać i odkryj świat orientu.

Ruch to sama radość

O tym jak ruch korzystnie wpływa na nasze zdrowie chyba nikomu nie trzeba mówić. Zwiększa się kondycja, poprawia wydolność oddechowa, pobudzane do pracy są jelita oraz układ krążenia. Dzięki temu substancje odżywcze i witaminy są szybciej rozprowadzanie w naszym ciele, a co za tym idzie – również szybciej się wchłaniają. Oprócz tego regularny i umiarkowany wysiłek fizyczny wspomaga nasz układ stawowo-mięśniowy pogłębiając zakres jego pracy. Dzięki temu jesteśmy silniejsze i sprawniejsze. Dodatkowo stanowi doskonała profilaktykę w przypadku chorób takich jako artretyzm czy osteoporoza. Jednak największa zaletą jest wytwarzanie endorfiny. Jest to substancja nazywana „hormonem szczęścia” sprawiając, że czujemy się radośnie i lekko.

Taniec brzucha dla każdej kobiety

Taniec brzucha to orientalny taniec wywodzący się z kultury wschodu. Cieszy się coraz większą popularnością. Na zajęciach każda z uczestniczek odkryje swoją kobiecość oraz zwiększy pewność siebie! Dzięki miękkim, płynnym ruchom oraz cudownej muzyce – przeniesie się w wyjątkowy świat. Taniec brzucha nie tylko wzmacnia biodra, uda, pośladki i brzuch, ale również mięśnie kręgosłupa, ramion i barków. Sprawia, że kobiety uczą akceptować się swoje ciało takim jakie jest i dostrzegać jego atuty, a nie tylko wady.

Myślisz, że ta propozycja nie jest dla Ciebie? W wielu szkołach tańca oraz klubach fitness powstały specjalne grupy zajęciowe m.in. dla młodych dziewczyn, mam, pań w ciąży oraz dla dojrzałych pań. Stworzone z myślą o specyfice każdej grupy wiekowej oraz dostosowane do jej możliwości figury oraz układy choreograficzne sprawią, że każda kobieta poczuję się komfortowo.

Wyjdź do ludzi

Ogromnym atutem uczestniczenia w grupie „seniorów” jest możliwość zawarcia ciekawych znajomości, które warto rozwijać nie tylko na parkiecie. Wspólne wyjście na kawę lub spacer po parku? Dlaczego nie!  W ten sposób na pewno nie będziemy narzekać na nudę, zaś nasze życie towarzyskie stanie się o wiele bardziej bogate.

Spróbuj przełamać stereotypy oraz schematy oraz pamiętaj, ze nigdy nie przestałaś i nie przestaniesz być kobietą.

 Natalia Herzog

PODZIEL SIĘ: