Zalety soczewek kontaktowych

Zalety soczewek kontaktowych

Osoby, które próbują podjąć decyzję, czy zdecydować się na soczewki kontaktowe, zazwyczaj mają sporo pytań. Jednak, mimo iż okulary korekcyjne są eleganckie i wygodne, to soczewki kontaktowe przebijają je na głowę, jeżeli chodzi o komfort noszenia.

Soczewki kontaktowe charakteryzują się zupełnie innym typem noszenia ich i pielęgnacji niż okulary. I mimo, że zarówno jedne, jak i drugie są wygodne, to soczewki, dzięki temu, że mamy je na oczach, są dużo bardziej komfortowe. Oto ich zalety:

  • Bezpieczne uprawianie sportu

Osoby, które noszą soczewki kontaktowe mogą bezpiecznie uprawiać każdy sport bez ryzyka, że okulary zranią oczy. Można pływać w basenie, biegać, jeździć na nartach, rowerze, pływać na kitesurfingu. Soczewki, znajdujące się na oczach nie parują, nie spadną, nie zbiją się. W przypadku pływania po wyjściu z wody należy je jedynie dokładnie oczyścić, chyba, że używamy soczewek jednodniowych, wtedy wystarczy soczewki zdjąć, wyrzucić, a następnie założyć nową parę.

  • Łatwa pielęgnacja

W zależności, czy będziemy używać soczewek miesięcznych, czy jednodniowych od tego zależy ile pracy w czyszczenie soczewek musimy włożyć. Soczewki wielodniowe czyścić powinniśmy wraz z pojemniczkiem dwa razy dziennie specjalnym płynem, co zajmuje kilka chwil. W przypadku soczewek jednodniowych kwestia ta jest zupełnie wyeliminowana. Każdego dnia zakłada się bowiem nową parę soczewek – świeżych i sterylnych, więc bez konieczności dodatkowej pielęgnacji.

  • Wygoda – brak dodatkowych przedmiotów

Nosząc okulary, musimy mieć zawsze przy sobie etui, ewentualnie drugie okulary przeciwsłoneczne. Poza tym noszenie okularów jest mniej wygodne – potrafią zajść mgłą, gdy zmienia się temperatura, widzi się w nich z zakłóceniami (obraz zmienia się poza szkłem), itd. Należy ciągle uważać, aby się nie porysowały, nie spadły. W przypadku soczewek te kłopoty w ogóle nie istnieją. Można zdecydować się na soczewki jednodniowe lub miesięczne, w zależności od naszych potrzeb. Można nawet skorzystać z oferty soczewek kolorowych i podkreślić własny kolor oczu lub całkowicie go zmienić na jakiś czas.

PODZIEL SIĘ: