Silna wola podczas diety gwarancją skutecznego odchudzania?

dieta

Silna wola na pewno pomaga podczas odchudzania. Ale czy tylko takie osoby mogą liczyć na skuteczne efekty diety?

Dążenie do celu jest ważnym aspektem życia. Wiele z nas pragnących wyglądać jak najlepiej szuka różnych sposobów na piękny i zdrowy wygląd. Jednym z nich jest odchudzanie.Silna wola jako wyznacznik tego sukcesu jest dość spornym tematem.

Fakt czy mit

Silna wola nie jest gwarancją skuteczności stosowanej przez nas diety. Faktycznie, pomaga ona w konsekwentnym trzymaniu się wyznaczonego jadłospisu i trybu życia. Wszystko zależy także od naszego postrzegania silnej woli. To, czy ulegniemy pokusie i zjemy np. zakazany produkt, zależne jest nie tylko od silnej woli. Na nasze zachowanie mają bowiem wpływ także inne czynniki takie jak znajomi czy rodzina. Osiągnięcie długotrwałych efektów to przede wszystkim nasza ciężka praca i prawidłowa dieta, dostosowana do potrzeb naszego organizmu.

Silna wola a poczucie porażkidieta

Odpowiednia motywacja i silna wola mogą być elementami potrzebnymi do osiągnięcia sukcesu – w tym przypadku do spadku wagi i idealnej sylwetki. Tak samo osoby bardzo otyłe jak i te szczuplejsze mogą łatwo ulec czyhającym pokusom. Co ciekawe, często nawet jednorazowe odstępstwo od diety uznajemy za całkowitą porażkę, w wyniku której szybko wracamy do złych nawyków żywieniowych. Z sukcesem związana jest nie tylko silna wola, ale determinacja, upór i konsekwencja. Dyscyplina jest bardzo ważna, ale zjedzenie jednej niezdrowej potrawy wcale nie oznacza tego, że cały nasz trud poszedł na marne. Nie załamujmy się więc z powodu jednej wpadki.

Nad silną wolą należy pracować. Stopniowe ograniczenia zwiększą siłę samokontroli. Każdy sukces wzmocni siłę naszej woli, a każde niepowodzenie spowoduje jej spadek. Silna wola nie daje gwarancji na skuteczne odchudzanie, ale odpowiednio użyta pomoże w walce ze zbędnymi kilogramami.

PODZIEL SIĘ: