Szczupła sylwetka i dobre samopoczucie podczas menopauzy? To możliwe!

lagodzenie-objawow-menopauzy

Uderzenia gorąca, huśtawka nastrojów i niepożądany wzrost wagi sprawiają, że perspektywa wejścia w okres menopauzy nie nastraja zbyt optymistycznie. Objawy przekwitania i zmiany zachodzące w ciele kobiety wkraczającej w wieku dojrzały są szczególnie trudne do zaakceptowania dla pań, które dbają o wygląd. Spadek tempa przemiany materii utrudnia bowiem utrzymanie prawidłowej masy ciała, a utrata jędrności skóry i zmarszczki odbierają twarzy młodzieńczy urok. Dobrą wiadomością dla kobiet w wieku okołomenopauzalnym jest fakt, iż prawdopodobieństwo wystąpienia nadwagi oraz spadku nastroju podczas przekwitania można w prosty sposób zredukować.

Skalpel i botoks? Niekoniecznie…

Jeśli przechodzisz już menopauzę lub dopiero wkraczasz w etap przekwitania, a zależy ci na zachowaniu atrakcyjnego wyglądu, możesz pójść w ślady zamożnych Amerykanek i odessać nadmiar tkanki tłuszczowej oraz wypełnić zmarszczki botuliną. Jeżeli jednak zabiegi medycyny estetycznej nie wzbudzają twojego entuzjazmu, masz do swojej dyspozycji inne, mniej inwazyjne sposoby na utrzymanie szczupłej sylwetki i gładkiej skóry:

  • Zdrowe odżywianie – właściwie zbilansowana, urozmaicona dieta w okresie menopauzy ma podwójne znaczenie: dostarcza organizmowi niezbędnych składników odżywczych i pomaga uniknąć niepożądanego wzrostu wagi.
  • Systematyczna aktywność ruchowa – regularne ćwiczenia poprawiają tempo przemiany materii i zmniejszają ryzyko rozwoju wielu chorób, takich jak cukrzyca, nadciśnienie oraz inne schorzenia układu sercowo-naczyniowego.
  • Wysypianie się – w trakcie snu twój organizm regeneruje się, a po dobrze przespanej nocy masz więcej energii i lepiej wyglądasz, dlatego zadbaj o to, by „przepisowe” osiem godzin snu weszło ci w nawyk.
  • Aplikacja właściwie dobranych kosmetyków – skóra dojrzała ma inne potrzeby niż skóra nastolatki czy kobiety po 30. roku życia, dlatego każdego dnia stosuj preparaty o bogatszej konsystencji, które odżywią i ujędrnią cerę. Nawet najdroższy kosmetyk nie zatrzyma upływu czasu, ale dzięki poprawie kolorytu i elastyczności skóry pomoże ci zachować atrakcyjny wygląd na długo.

 

 

Dobry nastrój na co dzień

Spadek poziomu estrogenu w organizmie kobiety przechodzącej menopauzę sprawia, że huśtawka nastrojów przestaje być pojęciem czysto teoretycznym, a staje się uciążliwym dodatkiem do codzienności. Złe samopoczucie nasila się, gdy kobieta żyje w ciagłym stresie i jest przemęczona, dlatego zdrowy tryb życia, w tym efektywny sen oraz aktywność fizyczna, są wówczas na wagę złota.

Niestety, praktyczne zastosowanie dobrych rad bywa nie lada wyzwaniem – zarówno zmiana nawyków żywieniowych, jak i wzrost aktywności ruchowej wymagają poświęceń. Właśnie dlatego rewolucję w trybie życia warto zacząć od wzmocnienia organizmu.

Zdrowa i piękna po 50

Suplementacja diety preparatami dla kobiet, takimi jak Harmonella®, pomaga zwalczyć niedobory witamin i składników mineralnych. Tym samym chroni organizm przed wieloma problemami zdrowotnymi. Zastosowanie suplementu diety może także poprawić wygląd twojej skóry, włosów i paznokci, oraz przeciwdziałać spadkowi samopoczucia – takie działanie wykazują bowiem składniki popularnych produktów: witaminy z grupy B, cynk oraz selen. Jeśli w składzie preparatu znajduje się chrom (występuje m.in. w polskim suplemencie Harmonella®), możesz dodatkowo liczyć na usprawnienie procesów przemiany materii, a co za tym idzie – na uniknięcie zbędnych kilogramów.

Atrakcyjny wygląd i dobre samopoczucie podczas menopauzy to nie mit – ty też możesz wyglądać i czuć się wspaniale.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: