5 mitów dotyczących starzenia się skóry

starzenie-sie-skory

Nasza skóra starzeje się wraz z wiekiem. Istnieją jednak mity dotyczące starzenia się skóry. Warto poznać najpopularniejsze z nich.

Filtr w podkładzie zapewni wystarczającą ochronę skóry twarzy

Wiele kobiet uważa, że filtry znajdujące się w podkładach, zapewniają właściwą ochronę przed słońcem. Niestety zawartość filtrów jest zbyt mała, aby uchronić nas przed szkodliwym promieniowaniem. W takim celu, należy stosować kremy z filtrem, które mogą również stanowić bazę pod podkład. Nie zapominajmy o tym nie tylko w okresie zwiększonego nasłonecznienia. Dzięki temu, nasza skóra będzie wyglądała dłużej świeżo i młodo.

Częste peelingi zapewniają lepszy efekt

Peeling jest potrzebny, aby złuszczyć martwy naskórek i ją wygładzić. Wykonywany zbyt często może tylko spowodować podrażnienia naszej skóry. Często sięgamy po zbyt silne produkty, takie jak ziarniste peelingi i mocne scruby. Zamieńmy je na peelingi enzymatyczne, które są znacznie delikatniejsze. Wykonanie takiego zabiegu raz w tygodniu będzie całkowicie wystarczające.

Im więcej podkładu, tym lepiej

Liczba lat nie oznacza, że musimy używać znacznie więcej ilości kosmetyków. Wiele pań ma problem z dozowaniem podkładu. Jego większa ilość może tylko spowodować zapchanie twarzy, rolowanie się kosmetyków i sztuczny efekt maski. Zachowując umiar, pozwalamy skórze oddychać. Mniejsza ilość podkładu będzie wyglądać naturalnie, a cera dłużej będzie atrakcyjna.

Retinol najlepszym sposobem na zmarszczki

krem

Retinol jest składnikiem wielu kremów przeciwzmarszczkowym. Producenci kosmetyków zachwalają jego wspaniałe działanie wyrównujące koloryty skóry i spłycające zmarszczki. Niestety, oprócz wielu korzyści, jego stosowanie przynosi także skutki w postaci wysuszenia i łuszczenia się skóry. Nie musimy całkiem rezygnować z tego typu produktów. Zadbajmy o prawidłowe nawilżenie cery i stosujmy kosmetyki, zawierające retinol z umiarem.

Kremy z filtrem wystarczy stosować tylko na twarz

Kremy z ochronnym filtrem UV powinno się stosować nie tylko na twarz. Nie możemy zapomnieć o skórze szyi i dekoltu. Te miejsca są tak samo narażone na powstawanie zmarszczek. Ich pielęgnacja i ochrona także musi być istotna. Nakładając kremy, pamiętajmy więc nie tylko o skórze twarzy.

PODZIEL SIĘ: