Bolesne odciski i pęcherze na stopach u dzieci – jak leczyć?

Bolesne odciski i pęcherze na stopach u dzieci
Luisa Denu z Unsplash

Bolesne odciski oraz pęcherze na stopach są przypadłością, z którą muszą zmagać się nie tylko dorośli, ale także dzieci. Rodzice, zanim odwiedzą specjalistę, próbują szukać rozwiązania na własną rękę i zastanawiają się, jak leczyć odciski na stopach swoich maluszków. Na początku warto zastanowić się, czym w ogóle są owe odciski. Tworzą się najczęściej nad kostnymi częściami palców nóg, a także na podeszwach. Towarzyszą im zgrubienia twardej, obumarłej już skóry. Nieprzyjemne nagniotki powodowane są przez tarcie lub nacisk, jaki wywiera na skórę niedopasowane, niewygodne obuwie. Na szczęście istnieje wiele skutecznych metod, które pozwolą Państwu dowiedzieć się, jak zapobiegać, a także jak szybko i skutecznie zwalczyć pęcherze na stopach u dzieci.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Sekretem zapobiegania pojawianiu się na dziecięcych stopach odcisków jest wyposażenie młodych ludzi w wygodne i odpowiednio dopasowane buty. Zapewniające komfort, dobrze wyprofilowane obuwie z pewnością uchroni maluchy przed pojawieniem się na ich stopach niechcianych nagniotków. Niezwykle istotne są również skarpetki, które powinny być wykonane z dobrych gatunkowo, niepodrażniających skóry materiałów.

Odciski na stopach u dzieci – jak leczyć

Niestety, nie zawsze udaje się zapobiec pojawieniu się odcisków na stopach maluszków. Istnieje jednak wiele skutecznych sposobów, które pomagają w prosty i szybki sposób wygrać walkę z nimi. Pierwszym jest kąpiel w solance, która przynosi doskonałe efekty po krótkim czasie. Już kilkuletnie dzieci mogą moczyć nóżki w miseczce z mieszanką wody oraz sody oczyszczonej. Młodszym dzieciom, ze względu na ich ruchliwość, można przygotować taką kąpiel w wannie. Jeżeli odciski już pojawiły się na stopach dziecka, bardzo ważne jest zadbanie o to, aby nosiło ono wygodne skarpetki – również po domu – a także w pełni komfortowe obuwie.

Niezawodne plastry Compeed

Rozwiązaniem cieszącym się ogromną popularnością wśród rodziców są także plastry oferowane przez znaną i cenioną na rynku markę www.Compeed.pl. Oferuje ona swoim najmłodszym klientom plasterki, które świetnie poradzą sobie w walce z odciskami. Natychmiast uśmierzą ból, są praktycznie niewidoczne i w bardzo staranny sposób chronią pęcherze. Plastry idealnie sprawdzą się zarówno u maluszków, jak i u ich rodziców. Bogata oferta obejmuje szereg zróżnicowanych produktów, z których każda osoba zainteresowana bez problemu wybierze wersję odpowiednią dla siebie oraz swojego dziecka.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: