Co wiesz na temat turniejów golfowych w Polsce?

Turnieje golfowe są znane na całym świecie i odbywają się w różnych częściach świata. Gdy myślimy o golfie, na myśl przychodzą nam trofea męskiego golfa, do których można zaliczyć: The Masters Tournament, U.S. Open, The Open Championship, PGA Championship, Ryder Cup.

Moda na golfa przyszła również do Polski. Coraz więcej ludzi zaczyna poznawać tę grę, mimo iż sport ten nie należy do najtańszych. Ceny przeciętnych zestawów zaczynają się od około 700 zł. U nas również można spotkać kilka wydarzeń golfowych i to na wysokim poziomie. Jest ich sporo, bo aż cztery. Każdy z nich budzi ogromne emocje. Warto dowiedzieć się czegoś więcej o nich. Te największe turnieje to m. in.: PGA Polska Pro Tour, Citi Handlowy Polish Championships, Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup czy Lotos Polish Open.

PGA Polska

PGA Polska czyli Stowarzyszenie Instruktorów Golfa, które jest organizacją skupiającą profesjonalnych instruktorów golfa oraz zawodników turniejowych. Co jest jej misją? Celem organizacji jest popularyzacja golfa, wdrażanie najwyższych standardów w edukacji, podnoszenie poziomu rywalizacji sportowej oraz reprezentowanie wartości etycznych, wynikających z tradycji i historii golfa.

Citi Handlowy Polish Championships

To cykl turniejów golfowych z serii mistrzostw kraju. Od 2011 roku jest sponsorem tytularnym serii. Za zajęcie punktowanych miejsc w wybranych turniejach z serii Citi Handlowy Polish Championships zawodnikom przyznawane są punkty do Rankingu Polskiego Związku Golfa.

Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup

To najbardziej prestiżowe wydarzenie golfowe w Polsce. Jednak Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup to nie tylko rywalizacja sportowa, lecz także okazja do zadbania o siebie w pełnym tego słowa znaczeniu. Na wszystkie miłośniczki golfa mogą skosztować luksusowego, pięciogwiazdkowego Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie oraz skorzystać z Kosmetycznego Instytutu. Turniej ma charakter międzynarodowy.

Lotos Polish Open

To ważne wydarzenie golfowe, w której bierze udział europejska liga zawodowa Pro Golf Tour, kilkudziesięciu zagranicznych graczy, a pula nagród wynosi blisko 120 000 zł. Lotos Polish Open to emocjonujący pięciodniowy turniej i wiele atrakcji jemu towarzyszących. Warto dodać, że turniej nie dotyczy jedynie golfa zawodowego. Odnosi się również do amatorskiej gry.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: