Ćwicz na zdrowie!

Ćwicz na zdrowie!

Nigdy nie miałaś większych zastrzeżeń co do swojej wagi oraz wyglądu. Z reguły udawało Ci się osiągać wyznaczone cele, jednak od pewnego czasu masz dość uporczywych „boczków” wylewających się ze spodni? Marzysz o tym, a by pozbyć się irytującej oponki, której przecież nigdy nie miałaś?
Jakimś dziwnym cudem waga stoi w miejscu a Ty podejrzanie się zaokrągliłaś. W pewnym wieku przyczyną jest zwolniony metabolizm oraz mniejsza częstotliwość ruchu. Ale nie tylko, możliwe bowiem, że winowajcą są hormony lub zatrzymywanie wody przez organizm. Powinnaś zgłosić się do lekarza oraz spróbować ćwiczeń aerobowych!

Ćwiczenia aerobowe to obecnie najbardziej niedoceniana część ogólnie pojętnego fitnessu. Nie tylko doskonale kształtują naszą kondycję, ale też pozwalają na zrzucenie nadmiaru tłuszczyku.

Widoczne efekty

Zdrowo się odżywiasz i dbasz o siebie… A efektów jak nie było, tak nie ma. Rozpocznij przygodę z aerobami. To np. jazda na rowerze, nordic walking, jogging, pływanie… i wiele innych, czyli trening tlenowy polegający na podejmowaniu wysiłku trwającego przez dłuższy czas na tym samym poziomie. Doskonale wzmacnia organizm oraz umożliwia efektywne zrzucenie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Sport dla każdego

Wysiłek fizyczny nie jest jedynie zarezerwowany dla młodych kobiet. Na chwilę obecną znaleźć możemy wiele różnego rodzaju form fitnessu, które skierowane są do konkretnych grup wiekowych na różnych poziomach zaawansowania. Dzięki temu, dojrzałe panie mogą poczuć się komfortowo w kobiecym gronie, integrować się oraz miło spędzać czas, jednocześnie o siebie dbając.

Jeśli jednak pochodzisz z małej miejscowości, lub stan Twojego portfela nie pozwala na kupno karnetu – spróbuj zacząć od zwykłej jazdy na rowerze.

Częstotliwość

Pamiętaj aby dać swojemu organizmowi czas na odpoczynek i regenerację. Treningi najlepiej przeprowadzaj co dwa dni. Stosuj technikę: dzień pracy/dzień odpoczynku. Zbyt częste i trudne treningi sprawią, że tkanki nie będą miały kiedy regenerować.

Wybierz taką aktywność, która Cię cieszy i sprawia Ci przyjemność. Staraj się również urozmaicać treningi np. jeśli kupiłaś kije do nordic walkingu, to staraj się ni chodzić cały czas tą samą trasą. W ten sposób trening aerobowy nigdy Ci się nie znudzi!

Natalia Herzog

PODZIEL SIĘ: