Czy uda się znaleźć lek na chorobę Alzheimera?

Na niektóre choroby wciąż poszukuje się leków. Naukowcy szukają nowych rozwiązań i preparatów, które pomogą w leczeniu także Alzheimera.

Specyfika choroby

Alzheimer to poważna, postępująca choroba. Wraz z upływem czasu rozwija się. Jej objawy można jedynie niwelować, stosując odpowiednie leki, spowalniające rozwój schorzenia. Problemy z pamięcią i odtwarzaniem informacji są jednymi z najważniejszych skutków Alzheimera. Wciąż jednak nie znaleziono takiej formy, która całkowicie mogłaby tak ciężką chorobę wyleczyć. Nasze społeczeństwo niestety się starzeje, a chorych wciąż przybywa.

Nadzieja w młodych

Młody uczeń z Lublina postanowił zagłębić tematykę choroby jaką jest Alzheimer. Poszukując rozwiązania wyizolował związek, który mógłby pomóc chorym. Wyodrębniony z rośliny związek rozpuszcza groźne białko. Do badań posłużył mu prosty sprzęt, co w przyszłości może wpłynąć na przystępną cenę takiego leku. Przed tym zdolnym człowiekiem jeszcze wiele badań i analiz, ale być może za kilka bądź kilkanaście lat powstanie pożądany lek. Takie odkrycie byłoby nie tylko narodową i naukową dumą ale przede wszystkim wielką szansą dla wszystkich chorych.

Dzieło amerykańskich naukowcówalzheimer

Naukowcy z Ameryki opracowali eksperymentalny lek, powstrzymujący rozwój Alzheimera. Lek ten jest dobrze tolerowany przez pacjentów. Efekty jego stosowania przerosły naukowców. Po jego zażyciu zauważono znaczące ograniczenie objawów choroby. Szczegółowe badania wciąż trwają i jeśli wszystkie testy będą pozytywne to lek być może trafi do produkcji i sprzedaży już za kilka lat.

Miejmy nadzieję, że liczne testy i analizy potwierdzą skuteczne działanie leków. Problem zachorowań na Alzheimera stale się powiększa. Nowoczesna medycyna jest jedynym ratunkiem w walce z tą chorobą.

PODZIEL SIĘ: