Filmy z udziałem kotów poprawią ci nastrój

kot

Zabawne filmiki już jakiś czas temu opanowały internetowy świat. Hitem są szczególnie te, z udziałem kotów. Ich oglądanie zapewni nam dobry nastrój!

Kto nie lubi czasem pośmiać się nawet do ekranu monitora czy telefonu. Na poprawę nastroju idealnym sposobem są filmiki z kotami w roli głównej.

Kocie video

Filmy z kotami opanowały Internet. Fenomen tego zjawiska jest taki, że ich oglądanie rzeczywiście wywołuje pozytywne reakcje wśród odbiorców. Te niepozorne zwierzęta zwyczajnie poprawiają humor. Projekcja kocich filmów zmniejsza stany lękowe oraz negatywne emocje, dodatkowo napełniając nas dawką energii. Wiele osób odtwarza takie filmiki w przerwie podczas pracy czy nauki. Taka chwila pozwala na odcięcie się od codziennych obowiązków i zadań. Badacze odkryli jednak, że korzystnie wpływa na rozwiązywanie trudnych spraw.

Element popkultury

Kot stał się pewnego rodzaju elementem popkultury. Niektórzy pewnie pamiętają polski serial – Siedem życzeń, który był emitowany w latach 80. Jego główną rolę grał właśnie kot. Czarny, tajemniczy kocur o imieniu Rademenes stał się ulubieńcem zarówno dzieci jak i dorosłych. Obecnie koty pojawiają się nie tylko na filmikach, których w sieci są dosłownie miliony, ale także na licznych memach, czyli zabawnych obrazkach. Internauci chętnie odtwarzają filmy, w których koty bawią się czy wykonują śmieszne miny. Jednym z najbardziej popularnym kotów stał się znany już na całym świecie Grumpy Cat. Ta amerykańska kotka z charakterystycznym marudnym wyrazem pyszczka do tej pory króluje na wielu memach. Przeróbek z tą kotką znajdziemy w sieci mnóstwo. Wśród użytkowników popularne są również kamerki, gdzie na żywo można oglądać życie kotów.

Koty na chandrękot

Nie tylko głaskanie kotów działa uspokajająco i odstresowująco. Oglądanie filmików z uroczymi kociakami skutecznie poprawi nam nastrój. Zanim więc sięgniemy po czekoladę albo lody, wyszukajmy film. Taka terapia wywoła śmiech i wprawi nas w dobry nastrój na cały dzień.

Koty to sympatyczne zwierzęta domowe. Jak widać już samo ich oglądanie może poprawić nam humor. Gdy więc będziemy smutni i przygnębieni, sięgnijmy po filmiki z kotami. Gwarancja dobrej zabawy – murowana!

PODZIEL SIĘ: