Kawa Gentile – specjalnie dla delikatnych żołądków

Kawa Gentile – specjalnie dla delikatnych żołądków

Picie kawy może podrażniać żołądek. I wiele osób rezygnuje ze swojego ulubionego naparu właśnie ze względu na dolegliwości brzuszne. Ale to już nie problem, bo powstała kawa przyjazna żołądkowi, która nie wywołuje przykrych objawów. Czym różni się od „zwykłej” kawy i gdzie ją można kupić?

Dla wielu osób – szczególnie tych z delikatnym przewodem pokarmowym – picie czarnej kawy wiązało się z pieczeniem i bólem brzucha, niestrawnością i dyskomfortem. Podobnie reagują osoby z różnymi problemami gastrycznymi (np. z chorobą wrzodową, cierpiące na częste zgagi) lub te pijące przynajmniej kilka filiżanek kawy dziennie. Powodem są substancje zawarte w czarnej kawie, które podrażniają delikatne wnętrze żołądka, wywołując przykre dolegliwości. Badania pokazują, że aż 60% społeczeństwa skarży się na dokuczliwe objawy ze strony układu pokarmowego. Sposobem na ich pozbycie się jest m.in. wyeliminowanie z diety produktów wywołujących te symptomy. I tak jest w przypadku kawy – aż co piąty Polak rezygnuje z niej, aby uniknąć bólu brzucha.

Dlaczego kawa podrażnia żołądek?

Dotychczas uważano, że to kofeina zawarta w kawie ma związek z przykrymi objawami pojawiającymi się po jej wypiciu. Jednak najnowsze badania pokazują, że to woski pokrywające zielone ziarna kawy wywołują podrażnienie żołądka. Woski to grupa substancji tłuszczowych, trudnych do strawienia w układzie pokarmowym. Pamiętajmy także o niskim pH czarnej kawy, które w połączeniu z woskami skutkuje podrażnieniem błony śluzowej żołądka i jelit.

Istnieje kilka sposobów, dzięki którym można nieco załagodzić przykre dolegliwości. Najpopularniejszy z nich to picie kawy z dodatkiem mleka lub śmietanki – ich zasadowy odczyn ma zneutralizować kwaśne pH czarnej kawy. Trzeba jednak pamiętać, że dla osób z delikatnym żołądkiem spożywanie mleka i jego pochodnych może skutkować wzdęciami i bólem brzucha. Drugi sposób to trzymanie się zasady, że kawę pijemy tylko podczas lub po posiłku, ponieważ picie jej na czczo bardzo podrażnia żołądek. Obie metody są pomocne w zmniejszeniu szkodliwego wpływu kawy na przewód pokarmowy, jednak nie rozwiązują problemu na stałe.

Picie kawy bez dolegliwości żołądkowych – czy to możliwe?

Gentile Stomach Friendly renomowanej włoskiej firmy Bristot to kawa przyjazna żołądkowi, którą mogą pić wszyscy, a szczególnie ci, którzy do tej pory musieli z niej rezygnować ze względu na późniejsze dolegliwości żołądkowe. Teraz wszyscy bez obaw mogą cieszyć się wyśmienitym smakiem i aromatem „małej czarnej”. Jak to możliwe?

Firma Bristot opracowała innowacyjną technologię, która umożliwia usunięcie wosków z powierzchni ziaren kawowych, z jednoczesnym zachowaniem innych właściwości kawy. Dzięki temu kawa Gentile jest łatwo trawiona i nie wywołuje dyskomfortu i pieczenia w układzie pokarmowym. To połączenie dwóch wysokiej jakości ziaren kawowych – Arabiki (70%) i Robusty (30%). Duża zawartości arabiki sprawia, że kawa ma łagodny i delikatny smak. Sięgając po Gentile można cieszyć się aromatem naturalnej wyśmienitej kawy bez obawy o podrażnienie żołądka. Kawę Gentile można parzyć na wiele sposobów: w ekspresie ciśnieniowym, w kafeterce (kawiarce), w ekspresie przelewowym, w zaparzaczu tłokowym, świetnie nadaje się także do zalewania w kubku.

Kawa Gentile dostępna jest w aptekach oraz na stronie oficjalnego, polskiego dystrybutora – https://www.suppleo.pl/bristot-kawa-gentile-250-g,3,4,33 firmy H&B Pharma S. A.

fot. by Susanne Nilsson via flickr.com, creative common licence

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: