Naturalne sposoby na ból głowy

ból-głowy

Ból głowy może pojawić się w każdej chwili. Zanim jednak sięgniemy po środki farmaceutyczne, wypróbujmy naturalne sposoby na ból głowy.

Chwila odprężenia

Naturalnym lekarstwem na ból głowy jest chwila odprężenia. Odrobina relaksu uspokoi nasze nerwy, zniweluje wszelki stres i pozwoli się wyciszyć. Nasz organizm z pewnością podziękuje nam za nawet krótki odpoczynek. Ból głowy zniknie szybciej niż się tego spodziewamy. Usiądźmy więc wygodnie i pozwólmy aby ciało i umysł uwolniło napięcie i stres.

 

Masaż głowy

Masaż potrafi odprężyć każdego. Akupresura również wpłynie kojąco na ból naszej głowy. Wystarczy masować przez chwilę punkt łączenia czoła z nosem. Masaż możemy wykonać samodzielnie, poprosić o to bliską osobę bądź wybrać się na sesję do specjalisty, gdzie z pewnością się zrelaksujemy.

Zimny okład

Zimny okład jest skuteczny nie tylko na stłuczenia czy obrzęki skórne. Wilgotny ręcznik położony na czoło przyniesie nam niezwykłą ulgę. Większy efekt uzyskamy, wkładając stopy do miski z ciepłą wodą.

Aromaterapia

Zapach olejków eterycznych potrafi złagodzić ból. Warto wypróbować olejek lawendowy, rumiankowy, różany czy bazyliowy. Posłużą nie tylko do skutecznej inhalacji ale także masażu ciała lub aromatycznej kąpieli. Kilka kropel olejku da nam przyjemny zapach, działając odpowiednio na zmysły. Możemy także umieścić w pomieszczeniu zapachowe kadzidełka lub świece.

Ćwiczenia

Sport wzmacnia nasze zdrowie. Przy bólu głowy możemy wykonać kilka prostych ćwiczeń na rozluźnienie i rozciągnięcie mięśni szyi i karku. Możemy pochylać głowę do przodu, do tyłu oraz na boki, wykonując delikatne ruchy.

Napar z ziół

napar-z-ziół

Napar z ziół może okazać się dobrym sposobem na pozbycie się uporczywego bólu głowy. Już nasze babcie stosowały tę metodę. Bratek i pierwiosnek sprawdzą się w roli lekarstwa. W aptekach dostępne są także gotowe mieszanki z korą wierzby białej, której działanie jest podobne do aspiryny. Jeśli nie chcemy brać tabletek, warto sięgnąć po naturalną moc ziół. Napar warto pić kilka razy dziennie.

Powyższe propozycje są naturalnymi sposobami na pozbycie się bólu głowy. Zanim zaczniemy walkę farmaceutykami, warto sięgnąć po rady znane i praktykowane od wieków.

PODZIEL SIĘ: