Otworzyć własny pensjonat czy zainwestować z doświadczonym partnerem w górach? Odpowiadamy!

Otworzyć własny pensjonat czy zainwestować z doświadczonym partnerem w górach
Sidekix Media z Unsplash

Prowadzenie własnego biznesu wymaga ogromnych środków finansowych, wiele nieprzespanych nocy ze względu na rentowność przedsięwzięcia oraz możliwość upadku inwestycji. Pomocna dłoń znacznie bardziej doświadczonego partnera, może okazać się kluczem do sukcesu.

Każdy przedsiębiorca, mający spory kapitał inwestycyjny, zastanawia się, jak może ulokować zgromadzone fundusze. Bardzo modnym trendem jest inwestowanie w nieruchomości lub inwestycja w hotel. Jednak takie projekty w górach wymagają ogromnego doświadczenia ze względu na dużą konkurencję, czyli bogatą bazę hotelową i atrakcyjność całych kurortów. Otworzenie własnego pensjonatu nie dość, że będzie drogą inwestycją, to jeszcze niepewną. Alternatywą dla samodzielnego lokowania kapitału w niepewnych inwestycjach jest zaufanie doświadczonemu partnerowi, który z miejsca zaoferuje nam dobre nieruchomości, opłacalną lokalizację i pewną stopę zwrotu.

Doświadczenie partnera bezcenne dla inwestora

Doświadczony partner pomoże odpowiednio ulokować kapitał nie tylko ze względu na większe możliwości inwestycyjne, ale ogromne doświadczenie i rozbudowaną bazę. Partner oferuje także know-how dotyczące inwestowania w zaprezentowane projekty. Pozwala to na minimum posiadanej wiedzy.

Bardzo dobrym przykładem jest Optimal Partners i inwestowanie w nieruchomości. Współpraca z takim partnerem pozwala na dostęp do nowych trendów rynkowych, dywersyfikacje inwestycji czy pierwszeństwo w dostępie do nowości rynkowych. Bardzo dobrym przykładem takich bonusów jest inwestycja w hotel.

Inwestujemy z partnerem w górach

Jednym z dobrych projektów, w którym można ulokować kapitał inwestycyjny w górach jest Kudowa Zdrój St George. Ośrodek oferuje dostępność turystów przez 365 dni w roku, co powoduje, że wynajem nabytych nieruchomości jest rentowny przez cały rok. Opłacalność inwestycji szacuje się na 7% przy wynajmach krótko czy długoterminowych.

Na czym polega fenomen inwestycji? Zamiast stawiać jeden mały pensjonat za ogromne pieniądze, nabywamy nieruchomość w miejscu, gdzie jest zlokalizowane SPA, centrum rehabilitacji, wiele ścieżek rowerowych czy stoki narciarskie. Więcej na temat projektu można przeczytać na stronie https://optimalpartners.pl/st-george-kudowa-zdroj/.

Czy samodzielne inwestowanie jest opłacalne? Jest przede wszystkim dużym ryzykiem. Możliwość utraty kapitału jest duża, a sama inwestycja niepewna. Pomoc ze strony doświadczonego partnera może spowodować obniżenie koniecznego kapitału inwestycyjnego, zapewnić niezbędną wiedzę – know-how oraz potencjalne zyski.

PODZIEL SIĘ: