Otyłość zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi

waga

Rak piersi to bardzo często występujący u kobiet nowotwór. Wiele czynników zwiększa ryzyko zachorowania na ten nowotwór. Wśród nich wyróżnia się także otyłość.

Rak piersi występuje u kobiet w każdym wieku. Zmiana stylu życia oraz inne czynniki wpływają na rozwój tej poważnej choroby. Stale zwiększa się liczba przypadków zachorowań na raka piersi. Jedną z głównych jego przyczyn jest właśnie otyłość.

Otyłość – czynnik ryzyka

Osoby otyłe, z nadwagą są bardziej narażone na powstawanie wielu chorób, w tym, także na rozwój nowotworów. Nadmierne kilogramy są częstszą przyczyną raka piersi niż różne używki. Otyłość ma również wpływ na śmiertelność. Nieprawidłowe funkcjonowanie organizmu osoby otyłej, może prowadzić do rozwoju szkodliwych komórek. W przypadku kobiet zwiększa się produkcja estrogenu, który niestety wspomaga rozwój guzów w piersiach.

Problem, którego można uniknąć

Otyłość to problem, którego można uniknąć, tym samym przeciwdziałając rozwojowi raka piersi. Zmiana stylu życia może mieć poważne skutki. Lekarze coraz częściej zachęcają pacjentów do stosowania diety i zmiany nawyków. Przestrzegają przed objawami raka piersi i tragicznymi skutkami choroby. Klika kilogramów mniej może mieć wielkie znaczenie dla naszego zdrowia, więc warto o tym pamiętać.

W trosce o zdrową wagę

aktywny-styl

Prawidłowa waga wiąże się z utrzymaniem diety i aktywnym stylem życia. Zdrowa dieta na bazie warzyw i dużej ilości wody pomoże w pozbyciu się nadwagi. Unikanie tłustych i niezdrowych przekąsek korzystnie wpłynie na nasze zdrowie. Do diety musimy dodać ćwiczenia fizyczne. Nic takie nie poprawi naszej sylwetki jak porządna dawka ruchu. Aktywny tryb życia to znakomita ochrona przed rakiem, dlatego takie nawyki powinny na stałe zagościć do naszego życia.

Otyłość to wyraźny sygnał alarmowy. Każda kobieta powinna w trosce o swoje zdrowie dbać o prawidłową wagę ciała. Zdrowe nawyki uchronią nasz przed takimi chorobami jak rak piersi, pozwalając na czerpanie radości z codziennego życia.

PODZIEL SIĘ: