Herbata Buchu – poznaj jej właściwości prozdrowotne!

herbata-buchu

Herbata jest jednym z najpopularniejszych napojów. Pije się ja na całym świecie. Herbata Buchu ma właściwości prozdrowotne, które warto poznać.

Tajemnicze Buchu

Buchu czyli inaczej Bukko brzozowe, to roślina, pochodząca z Ameryki Południowej. Agathosma betulina występuje na terenach górzystych. Jest znana i wykorzystywana w zielarstwie oraz przemyśle spożywczym, przez zawartość cennych olejków eterycznych. Wyciąg z tkanek Buchu stanowi składnik herbat i alkoholi. Zawiera diosphenol, który jest doskonałym lekiem moczopędnym i antyseptycznym. Dawniej roślina była bardzo droga i tylko nieliczni mogli pozwolić sobie na przyrządzanie z niej naparów.

Cenne właściwości Buchu

Same liście rośliny były wykorzystywane jako opatrunki na rany i urazy. Wyciąg z Buchu leczył prostatę i inne infekcje intymne. Zioło zapobiega objawom kaca i jest lekarstwem na reumatyzm. Polecane jest także na wzdęcia, nadciśnienie, niestrawność czy problemy układu oddechowego. Wierzono, że Buchu zapewnia młodość i dobre samopoczucie. Nie było to bezpodstawne stwierdzenie, gdyż roślina jest źródłem wielu witamin, minerałów oraz przeciwutleniaczy. Wyciągi z tego krzewu są częstym składnikiem suplementów dla sportowców oraz osób odchudzających się, ponieważ usuwają organizm z toksyn i nadmiaru wody.

Herbata Buchu

herbata

Herbata Buchu jest dostępna w wielu sklepach zielarskich i ekologicznych. Ma postać zasuszonych liści krzewu. Trzy łyżki herbaty zalewa się litrem wody i odstawia na 5 minut. Do herbaty Buchu można dodać miód, cukier trzcinowy lub cytrynę. Dostępne są również herbaty w formie ekspresowych saszetek, ułatwiających zaparzanie napoju. Popularne herbaty typu rooibos bardzo często zawierają w sobie drogocenne liście z krzewu Buchu. Taka forma napoju jest zdecydowanie zdrowsza niż klasyczna, czarna herbata lub kawa. Jej cenne właściwości tylko zachęcają do picia codziennej prcji herbacianego płynu.

Herbata Buchu ma wiele właściwości prozdrowotnych. Naturalne wyciągi z amerykańskiego krzewu, mogą korzystnie podziałać na nasz organizm. Nie bez powodu odległe ludy wykorzystywały ukrytą w liściach Buchu moc. Warto więc zamienić czasem zwykłą herbatę, na nieco inną, ale za to zdecydowanie zdrowszą.

PODZIEL SIĘ: