Perfekcyjny wygląd w każdym wieku

Perfekcyjny wygląd w każdym wieku

Nie ma takiego momentu życia, w którym powinnyśmy przestać o siebie dbać. Jednak wraz z upływem lat nieco zmienia się sposób, w jaki należy to robić.

Im starsze jesteśmy, tym trudniej pozostać w dobrej formie. Jednak na szczęście walka nigdy nie jest stracona. Trzeba po prostu podejść do niej z odpowiednim nastawieniem, a przede wszystkim z determinacją i świadomością własnych ograniczeń. Kiedy spotykamy na ulicach panie w podeszłym wieku, które za wszelką cenę starają się wyglądać jak nastolatki, wzbudzają one głównie wesołość. Ważne jest, abyś potrafiła ubrać się stosownie do wieku i okazji – dopiero to będzie dowodem prawdziwej klasy.

Pamiętaj, że klasyka nie równa się nudzie!

Nie oznacza to zresztą wcale, że musisz wyglądać nudno. Klasyczne kostiumy, dżinsy z wysokim stanem, swetry o ciekawym kroju i biżuteria, która jest w rodzinie od wielu pokoleń, to baza, na jakiej może powstać wiele ciekawych zestawów. Do tego dobierz atrakcyjne obuwie (tylko nie przesadzaj z obcasami!) i pasującą torbę, a z pewnością wzbudzisz podziw każdego, kto ceni wyjątkowy szyk.

Świetny wygląd uzyskasz też dzięki aktywności fizycznej i odpowiedniej pielęgnacji ciała. Wybieraj takie typy wysiłku, które nadmiernie nie obciążą twojego organizmu – spacery, rower czy nordic walking. Stosuj też odpowiednie maski do ciała i balsamy, aby uzyskać lepszy wygląd skóry. Jeśli natomiast chodzi o pielęgnację twarzy, wybierz produkty do cery dojrzałej.

A co z makijażem?

Oczywiście istotny jest też makijaż. Podkłady, kredki do oczu, cienie czy tusze – każdy z tych kosmetyków będzie odpowiedni także w dojrzałym wieku. Pamiętaj tylko, aby rozważnie wybierać produkty. Cienie nie powinny mieć błyszczących drobinek. Natomiast pozostałe kosmetyki do oczu nie mogą podrażniać skóry – wybierz bezpieczną kredkę do oczu, np. Maybelline. Jeśli natomiast chodzi o podkłady, wybieraj takie, które nie wysuszają skóry i nie podkreślają zmarszczek czy skórek.

Niezależnie od tego, czy podkreślisz swoją urodę efektownym naszyjnikiem, czy kredką do oczu – mamy nadzieję, że poczujesz, że w każdym wieku możesz czuć się świetnie.

PODZIEL SIĘ: