Odparzenia od moczu u dorosłych

Odparzenia od moczu u dorosłych
National Cancer Institute z Unsplash

W pielęgnacji osoby dorosłej z nietrzymaniem moczu bardzo ważne jest aby nie dopuścić do powstania odparzeń, a co za tym idzie do poważniejszych powikłań i rozwoju odleżyn. Przy pierwszych objawach maceracji skóry od moczu u pacjenta, natychmiast powinny być zastosowane środki zaradcze, w postaci kremów i maści, które zabezpieczą i zregenerują chorobowo zmienioną skórę. Odpowiednio szybka reakcja i zastosowanie odpowiednich środków zmniejszą uczucie dyskomfortu pacjenta, oraz uniemożliwią rozwój poważniejszych następstw zmian chorobowych.

Odparzenia – geneza powstawania

Aby dobrze zrozumieć czym są odparzenia należy je odróżnić od innych zmian na skórze. Odparzenie to zaczerwieniona skóra która powstała w skutek działania wysokiej temperatury, wilgotności i działania amoniaku zawartego w moczu. Brak odpowiedniej higieny i częstej zmiany pieluchomajtek, może prowadzić do zmian skórnych, w których skóra staje się czerwona, bolesna przy dotyku i rozpulchniona. Przyczyny powstawania odparzeń to:

  • zaniedbania higieniczne
  • wilgoć
  • kontakt z mokrą powierzchnią
  • tarcie skóry o skórę (pachwiny)
  • brak wentylacji

Zapobieganie odparzeniom

Aby zapobiec powstawaniu odparzenia u dorosłych ważna jest odpowiednia higiena i częsta zmiana pampersa. Odpowiednio dobrany pampers pod kątem wielkości i chłonności https://chlonne24.pl skutecznie zapobiega powstawaniu odparzenia od pampersa. Właściwa wentylacja, zmiana pozycji oraz częsta kontrola pampersa skutecznie przeciwdziała pojawieniu się odparzenia, które szybko powstaje, ale którego leczenie jest bardzo trudne. Odpowiednio dobrana bielizna, a także eliminacja miejsc w których następuje ocieranie się skóry o ubranie lub inną powierzchnię skutecznie zmniejszy ryzyko powstania odparzenia u dorosłych. Skutecznym sposobem na odparzenia u dorosłych jest zastosowanie kosmetyków oraz maści które zmniejszają niebezpieczeństwo pojawienia się odparzeń.

Pielęgnacja i środki na odparzenia skóry u dorosłych

Gdy na skórze pojawią się odparzenia często opiekun zadaje pytanie, jak skutecznie i co stosować na odparzenia u dorosłych? W momencie pojawienia się zaczerwienionego miejsca na skórze, niezwłocznie powinna być zastosowana odpowiednia profilaktyka w postaci odpowiedniej pielęgnacji. Osuszenie i prawidłowa wentylacja miejsc zmienionych chorobowo, oraz zmacerowanej skóry która miała zbyt długi kontakt z wilgocią to pierwsza pomoc w takich przypadkach. Odpowiedni krem na odparzenia dla dorosłych dobrany i zastosowany na skórę powinien złagodzić objawy i zapobiec dalszemu rozwojowi maceracji skóry. Na odparzenia u dorosłych opiekun musi zastosować kremy które zawierają cechy antygrzybiczne, antybakteryjne oraz przeciwdrobnoustrojowe. Nowatorskie rozwiązanie w postaci opatentowanego kompleksu TIAB z użyciem jonów srebra z cząstkami tytanu https://chlonne24.pl/argotiab-krem-tuba-50-ml użytymi w kremie, świetnie sprawdzają się w pielęgnacji odparzenia od pampersa oraz na odparzenia u dorosłych. Uciążliwymi skutkami dla pacjenta jest pojawienie się odparzeń w tak niedostępnych miejscach, oraz zarazem wstydliwych, jak pachwiny czy odbyt. Czym smarować odparzenia w pachwinach u dorosłych aby przynieś ulgę i jednocześnie zapobiec powstawaniu odparzeń w tym wrażliwym miejscu nasuwa się jedna odpowiedź. Musi to być delikatny krem który zabezpieczy i osuszy bolesne miejsce a także zapobiegnie infekcją skórnym. Miejscem które jest także podatne na odparzenia jest okolica odbytu. Krem na odparzenia pupy to idealne  rozwiązanie na utrzymanie i zabezpieczenie tego miejsca przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi w postaci wilgoci.

PODZIEL SIĘ: