Podrózowanie na emeryturze

Wielu z nas emerytura kojarzy się z czasem stagnacji, nudy, a także dolegliwości zdrowotnych. Często dochodzi do tego wyobrażenie o niezwykle skromnych warunkach ekonomicznych, samotności, czy byciu niepotrzebnym. Jesień życia nie musi jednak być okresem powolnego przygotowywania się do „przejścia na tamten świat”. W końcu emerytura to czas, kiedy na powrót mamy więcej czasu dla siebie, swoich pasji i zainteresowań, a także podróży.

Wyjazdy poza sezonem.

Stosując odpowiednią profilaktykę (zdrową dietę, ćwiczenia, regularne badania) można się również cieszyć dobrą kondycją. Ważne, aby dbać o zdrowie przez całe życie, działania te procentują bowiem w dojrzałym wieku. Jeśli chodzi zaś o kwestie ekonomiczne – wiele z biur podróży ma w swojej ofercie specjalne propozycje dla seniorów. Wiele z nich zakłada wyjazdy poza tzw. sezonem (jesienią czy wiosną), kiedy to ceny kwater, przejazdów, wyżywienia są po prostu niższe. Oferty dla seniorów zakładają przy tym większą ilość wycieczek fakultatywnych – wśród osób starszych decydujących się na podróże popularne jest aktywny wypoczynek połączony ze zwiedzaniem nowych miejsc. Oprócz korzystania z usług biur seniorzy mogą oczywiście podróżować indywidualnie. I ta możliwość jest przez nich częściej wybierana.

Uzdrowiska dla seniora.

Często decydują się na wizytę w uzdrowiskach, u rodziny (np. odwiedzając dzieci mieszkające za granicą), a także pielgrzymki. Osoby starsze w Polsce i za granicą mogą korzystać z licznych zniżek – czy to na przejazdy, czy zakwaterowanie a także na sferę rozrywkowo – rekreacyjną. Dlatego nawet przy skromnej zasobności portfela możliwe jest podróżowanie na emeryturze. Wystarczy znaleźć optymalną ofertę. Wiele państw w Europie oferuje dodatkowo specjalne karty seniora – jednorazowy (dość duży) wydatek zwraca się jednak dopiero przy intensywnym odbywaniu podróży i zwiedzaniu.

TAGI: Podróże emeryta, oferty dla seniora,uzdrowiska, pobyt u seniora, karta seniora.

PODZIEL SIĘ: