Przebarwienia skóry – jak je usunąć?

przebarwienia-skory

Przebarwienia skóry potrafią być bardzo uciążliwe, szczególnie jeśli występują na twarzy. Jak je usunąć?

Przebarwienia skóry – pamiątka po opalaniu

Nasza skóra zmienia się wraz z wiekiem. Widać na niej ślady minionych lat. Największym wrogiem skóry jest promieniowanie słoneczne. Czas spędzony na opalaniu, może ujawnić się w postaci licznych przebarwień i zmian skórny. Plamy na ciele i skóry twarzy mogą być dla nas uciążliwe. Ślady na skórze mogą być także wynikiem terapii hormonalnej oraz kuracji innymi lekami. Istnieją jednak skuteczne sposoby, dzięki którym usuniemy wszelkie przebarwienia skóry, przywracając młodszy i bardziej atrakcyjny wygląd.

Leczenie laserowe

Gabinety medycyny estetycznej oferują usuwanie przebarwień skóry, nowoczesnymi metodami laserowymi. Tego typu technika jest szybkim i bezpiecznym rozwiązaniem uporczywego problemu. Podczas zabiegu stałe komórki są zastępowane nowymi, przez co skóra jest regenerowana i wygładzona. Dzięki temu jej koloryt zostaje wyrównany. Oprócz naświetlania, które stosuje się nie tylko na twarz, szyję czy dekolt, można spróbować również laserowych peelingów. Mikrodermabrazja z użyciem lasera da nam równie spektakularny efekt, niwelując plamy powstałe na skórze.

Chemiczne peelingi

Chemiczne peelingi są popularne w redukcji przebarwień skórnych. Zawierają kwasy, najczęściej owocowe, które nie tylko popoprawia kolor cery, ale także wygładzają zmarszczki. Wiele kosmetyków dostępnych w drogeriach czy aptekach zawiera tego typu substancje, więc peeling możemy wykonać w domu. Najlepiej wcześniej wykonać próbę uczuleniową, aby uniknąć podrażnień skórnych i reakcji alergicznych.

Kosmetyki rozjaśniające

przebarwienia

Usuwanie przebarwień wymaga cierpliwości. Powstałe na skórze plamki i piegi możemy rozjaśnić odpowiednimi kosmetykami. Wszelkie kremy i maseczki znajdziemy w sklepach kosmetycznych. Osiągniecie efektów wymaga determinacji i czasu. Przy regularnym stosowaniu kosmetyków rozjaśniajacych, jesteśmy w stanie poprawić wygląd swojej skóry. Przy dużej ilości przebarwień, najlepiej skonsultować się wcześniej z dermatologiem, którzy dostosuje produkty do typu naszej cery.

Niechciane przebarwienia skóry możemy usunąć. Niektóre z metod mogą okazać się dość kosztowne. Zamiast samodzielnych prób usuwania plamek, zasięgnijmy porady lekarza lub kosmetyczki. Skóra to nasza bariera ochronna, więc możemy ją łatwo uszkodzić. Właściwy sposób, pozwoli na powrót do dawnego wyglądu.

PODZIEL SIĘ: