Recepta na długowieczność – dieta bogata w orzechy

dieta-bogata-w-orzechy

Niektóre produkty spożywcze, składniki czy przyprawy, stosowane w różnych dietach, korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Receptą na długowieczność jest dieta bogata w orzechy.

Orzechy – źródło cennych składników odżywczych

Orzechy są cennym źródłem kwasów tłuszczowych. Zawierają witaminy i minerały, niezbędne dla zdrowia naszego organizmu i zachowania długiego życia. Mowa oczywiście o naturalnych orzechach, bez dodatków w postaci soli, karmelu czy innych szkodliwych posypek. Udowodniono, że orzechy wpływają na kondycję naszego organizmu, układ naczyniowo-sercowy, odporność oraz pracę mózgu. Nie bez powodów zaleca się ich zjadanie podczas wytężonej nauki czy pracy umysłowej. Orzechy są kaloryczne, poprzez zawierające tłuszcze, dlatego nie należy przesadzać z ich ilością. Bez wątpienia są one jednym z najzdrowszych produktów, który powinien znaleźć się w codziennej diecie każdego człowieka, dbającego o zdrowie.

Dieta bogata w orzechy

Orzechy powinny stanowić element naszej codziennej diety. Ich właściwości zdrowotne są bardzo szerokie. Najnowsze badania dowodzą, ze zmniejszają ryzyko nowotworów czy cukrzycy, więc tym bardziej warto je jeść. Są pyszne i pożywne. Pistacje, migdały i nerkowce mają najmniej kalorii. Najwięcej, posiadają ich pekany i orzechy makadamia. Włoskie, wyróżnia zaś duża zawartość kwasów ALA, zmniejszających stany zapalne naczyń krwionośnych. Orzechy zawierają błonnik oraz cenne pierwiastki, potrzebne kobietom w trakcie ciąży.

Orzechy w różnej postaci

orzechy

Orzechy stanowią nie tylko idealną i zdrową przekąskę ale mogą być także wspaniałym dodatkiem do wielu potraw i wypieków. Zaleca się spożywanie jednej do dwóch garści tych produktów dziennie. Zbyt duża ilość bowiem, może prowadzić do wzrostu naszej wagi. Dzienna dawka dostarczy odpowiednią ilość składników odżywczych organizmowi. Możemy je spożywać na surowo, dodawać do owsianki, sałatek, makaronów, koktajli czy jogurtów. W każdej postaci smakują wyśmienicie. Należy jednak unikać orzechów smażonych, zawierających olej, konserwanty i wzmacniacze smaku. Tylko te naturalne są dobre dla poprawnego funkcjonowania ciała.

Orzechy stanowią bardzo smaczną i zdrową receptę na długowieczność. Wprowadzenie ich do jadłospisu poprawi funkcjonowanie naszego organizmu. Pamiętajmy więc o orzechach w codziennej diecie i cieszmy się długim życiem.

PODZIEL SIĘ: