Jak dbać o urodę po 50-tce?

ak dbać o urodę po 50-tce?

W życiu każdej kobiety przychodzi czas, kiedy jej ciało zaczyna się zmieniać, a pierwsze zmarszczki potrafią skutecznie popsuć humor. Na szczęście dostępne obecnie na rynku produkty potrafią w szybki sposób zatuszować mankamenty naszej urody. Poznaj kilka sztuczek na nieskazitelny wygląd!

Ukrywanie niedoskonałości bez efektu maski

Naprawdę nie ma nic gorszego niż kobieta w dojrzałym wieku, która zamiast profesjonalnie wykonanego makijażu, ma na twarzy zlepek kosmetyków, przypominający maskę. Zakrywanie oznak starzenia się, z których nie jesteśmy zadowolone, nie polega na nakładaniu jak największej warstwy kosmetyków na wstydliwą strefę. Dobry make-up to taki, który pozostanie niewidoczny dla otoczenia, jednocześnie spełniając nasze wymogi w walce o nieskazitelną cerę.

Najlepszym pomysłem, dzięki któremu poczujesz się komfortowo niezależnie od sytuacji, będzie kupno kosmetyków, które posłużą ci w codziennym dbaniu o tuszowanie pierwszych zmarszczek. Producenci od wielu lat istniejący na rynku mają w swojej ofercie wiele dobrych środków, które, tak jak podkład kryjący marki L’Oreal, pozwolą ci dostrzec różnicę już po pierwszym użyciu. Tego typu kosmetyki, poza szansą na uzyskanie efektu kamuflażu, zawierają także składniki, które pielęgnują wymagającą odżywienia skórę kobiety dojrzałej.

Nie bez znaczenia jest także sposób nakładania kosmetyku. Aby nałożyć jego odpowiednią ilość, zaopatrz się w średniej grubości pędzel do nakładania podkładu lub niewielkich rozmiarów sprężystą gąbeczkę o owalnym kształcie. Zaledwie kropla wielkości ziarenka grochu wystarczy do tego, by w sposób satysfakcjonujący zakryć swoje niedoskonałości. Aplikując fluid kryjący, staraj się delikatnie dociskać pędzelek lub gąbkę do skóry, dzięki temu produkt dłużej utrzyma się na twojej skórze. Po nałożeniu kosmetyku warto również oprószyć skórę matującym pudrem, najlepiej pochodzącym z tej samej serii.

Zaakceptuj siebie!

Wreszcie, nawet najlepiej wykonany makijaż nie pomoże, jeśli nie potrafisz zaakceptować siebie oraz tego, że z wiekiem, zarówno twoja twarz, jak i całe ciało podlegają nieustannym zmianom. Zmarszczki to nie powód do rozpaczy, ponieważ prędzej czy później pojawią się u każdej kobiety. Postaraj się polubić siebie i zapomnieć o pierwszych oznakach starzenia się skóry. Dzięki profesjonalnie dobranym kosmetykom masz okazję do tego, by cieszyć się promiennym wyglądem przez cały czas!

PODZIEL SIĘ: