Swing – czyli taniec, który nigdy nie wychodzi z mody!

Taniec jest wciąż modny. Ludzie chętnie zapisują się na kursy taneczne, a tych z kolei powstaje coraz więcej. Są gatunki, takie jak swing, które mimo upływu lat cieszą się dużą popularnością.

Modny swing

Moda na tańczenie swinga pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Ten energiczny taniec towarzyski wykonuje się przy akompaniamencie muzyki jazzowej. Swing rozróżnia trzy rodzaje tańca, takie jak Shaga, Lindy hop i Blues. Wystarczą same podstawy aby móc szaleć na parkiecie. Swing jest pełen energii, licznych podskoków i podrzutów. Ten popularny na świecie taniec zawojował także Polskę. Szkoły taneczne coraz chętniej otwierają kursy swinga, a wśród chętnych są zarówno starsze jak i młode osoby. W naszym kraju organizowany jest także specjalny festiwal, podczas którego można zaczerpnąć wiedzy o tym tańcu oraz wziąć udział w licznych warsztatach i zabawach tanecznych.

Retro taniecswing

Swing jest specyficznym rodzajem tańca, który różni się od starannie przygotowanych układów tanecznych. W jego przypadku nie ma miejsca na nudę. Liczy się przede wszystkim spontaniczność i dobra zabawa. Pary mogą być dowolnie mieszane. Tańczyć można także w grupie bądź pojedynczo – wszystko zależy od nas. Oprócz samych ruchów tanecznych istotnym elementem jest stylizacja. Fryzury rodem z lat 20. i 30. oraz wygodne obuwie w postaci trampek królowały na dawnych parkietach. W czasach współczesnych, tancerze także dbają o odpowiedni wygląd, który dodaje uroku i klimatu tamtych lat. Sale taneczne wyglądają wtedy jak plany starych filmów.

Taniec to przede wszystkim dobra zabawa i pomysł na spędzanie wolnego czasu. To również znakomita forma aktywności. Taka dawka ruchu pozytywnie wpłynie na zdrowie i sylwetkę, a być może stanie się życiową pasją. Na wszelkich potańcówkach i zajęciach tanecznych pojawia się mnóstwo fanów swinga, niech więc moda na niego dalej trwa.

PODZIEL SIĘ: