5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie lodówki

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie lodówki
Naomi Hébert z Unsplash

Przychodzi czas, kiedy decydujemy się na zakup nowego sprzętu do kuchni. Jednym z najważniejszych jest oczywiście lodówka. Przedstawiamy 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie lodówki.

Wielkość lodówki

Wielkość lodówki jest zależna od miejsca, gdzie sprzęt będzie stał. Możemy wybrać lodówkę wolnostojącą lub taką do zabudowania w meblach kuchennych. Bez problemu dopasujemy właściwy rozmiar. Musimy dokładnie zmierzyć jak wysoka i szeroka ma być nasza nowa lodówka. Wielkość zależy również od liczby jedzenia, jaką chcemy w niej przechowywać. Rozmiar ma też znaczenie w przypadku zamrażalnika. Dla kilkuosobowej rodziny idealna będzie duża lodówka, jednej osobie zdecydowanie wystarczy któryś z mniejszych modeli.

Wyposażenie

Rodzaj i ilość półek musi być dostosowana do naszych potrzeb. Dlatego wybierając idealną lodówkę, należy sprawdzić co wchodzi w skład jej wyposażenia. Wielkość szuflad czy półek może ułatwić nam codzienne przechowywanie produktów spożywczych. Niektóre lodówki mają specjalne wkłady antybakteryjne, które dodatkowo chronią przed rozwojem bakterii.

Regulacja temperatury

Dzięki regulacji temperatury możemy dowolnie nią sterować. Dzięki temu, w każdej chwili będziemy mogli zwiększyć bądź zmniejszyć moc chłodzenia. Temperaturę z łatwością dostosujemy do zawartości naszej lodówki.

Klasa energetyczna

Klasa energetyczna to wskaźnik stopnia energooszczędności. Im bardziej energooszczędny sprzęt, tym mniej zużywa prądu. Lodówki energooszczędne są zazwyczaj droższe, ale taka inwestycja posłuży nam na lata, a nasza kieszeń na pewną ją pozytywnie odczuje. Najlepsza jest klasa A+++. Kupując tak oznaczony sprzęt, mamy pewność, że jest on z najwyższej półki i będzie służył nam przez długi czas.

Dodatkowe funkcje

Nowoczesne lodówki posiadają wiele dodatkowych funkcji. Jedną z nich jest popularny system no frost, który zapobiega osadzaniu się szronu na jej ściankach. Ułatwia to czyszczenie i odmrażanie lodówki. Niektóre posiadają także wbudowaną kostkarkę do lodu, dzięki której możemy w każdej chwili przygotować zimne napoje. Szukając właściwej lodówki, weźmy pod uwagę nasze indywidualne potrzeby.

Idealnie dobrana lodówka będzie zakupem na długie lata. Przy zakupie zwróćmy szczególną uwagę na powyższe aspekty, aby cieszyć się sprzętem, spełniającym nasze wszelkie oczekiwania.

PODZIEL SIĘ: