Aqua Aerobic doskonałą aktywnością dla seniorów

aqua-aerobic

Przez wielu lekarzy ćwiczenia w wodzie określane są jako doskonała forma rehabilitacji dla tych, którzy mają problem z układem stawowym czy kostnym. Warto obecnie zapisywać się na specjalne zajęcia, które określa się jako Aqua Aerobik. Jest to forma aktywności fizycznej, która ma bardzo wiele zalet i nie wymaga ponoszenia znaczących nakładów finansowych.

Czym jest Aqua Aerobik?

Całe zajęcia polegają na tym, że wykonuje się różnego rodzaju ćwiczenia w wodzie, które mają nawiązywać do tradycyjnego aerobiku. Tutaj angażuje się praktycznie wszystkie mięśnie, dlatego takie ćwiczenia są bezpieczne a jednocześnie skuteczne. Mówi się o dwóch formach ćwiczeń: dla osób, które nie potrafią pływać i tutaj ćwiczenia są na płytkiej wodzie oraz dla tych, którzy potrafią pływać i tutaj można ćwiczyć na głębszej wodzie.

Dla kogo Aqua Aerobic?

Taki trening jest bardzo bezpieczny i dlatego jest polecany każdemu niezależnie od wieku. Będzie to doskonałe rozwiązanie przy bólach kręgosłupa, problemach ze stawami. Temperatura w wodzie będzie rozluźniać mięśnie, dlatego nie będzie obaw o kontuzje.

Zalety Aqua Aerobicu

aqua-aerobic

Jeśli chodzi o powszechnie wymieniane zalety takiej formy aktywności fizycznej to można tutaj wymienić:
– małe obciążenie dla układu stawowego i kostnego
– proste formy ćwiczeń
– smuklejsza sylwetka
– skuteczne spalanie tłuszczu
– poprawa stanu fizycznego i psychicznego
– większa ruchomość w stawach
– zmniejszenie cellulitu
– wzmocnienie mięśni.

Aqua Aerobik poleca się wszystkim osobom, które chcą zadbać o kondycję i zdrowie oraz chcą się pozbyć zbędnych kilogramów. Proste formy mogą sprawić, że nie trzeba będzie znać jakiś skomplikowanych ćwiczeń, by sobie poradzić.

Autor: Natalia Wieteska

PODZIEL SIĘ: