Jak nie czuć się samotnie?

Jak nie czuć się samotnie

Samotność stanowi zmorę naszych czasów. Zmagają się z nią zarówno osoby młode, które żyją w dużych miastach, jak i seniorzy. Jednak tym pierwszym dużo łatwiej przychodzi wyjście do ludzi, ponieważ cieszą się dobrym zdrowiem, mają znajomych w pracy, utrzymują kontakt z ludźmi ze studiów. Jak nie czuć się samotnie, będąc seniorką?

Realizuj swoje pasje

To, że jesteś seniorką, nie oznacza, że musisz zrezygnować ze swoich pasji. Jeśli zawsze lubiłaś malować pejzaże, dowiedz się, czy w twoim mieście nie działa jakaś grupa, która udaje się na wspólne malowanie w plener. Nie tylko zrealizujesz się artystycznie, ale też wyjdziesz do ludzi, poznasz nowe osoby, z niektórymi być może nawiążesz bliższy kontakt i będziesz mogła czasem wyskoczyć do kawiarni.

Stawiaj na wydarzenia kulturalne

W większości miast i miasteczek wydarzenia kulturalne mają miejsce niemal codziennie. W bibliotekach organizowane są spotkania autorskie. Na rynku można uczestniczyć w koncertach, w teatrze wystawiają sztuki teatry amatorskie. Uczestnicz w tych wydarzeniach kulturalnych, które wydadzą ci się ciekawe. Dzięki temu spędzisz czas w miły sposób i poznasz innych ludzi podzielajacych twoje zainteresowania.

Sprawdź, na jakie inicjatywy stawia twoje miasto

Kawiarenka dla seniorów jest często organizowana przy urzędzie miasta czy parafii, do której należysz. Zawsze możesz do niej pójść z upieczonym ciastem, poznać innych ludzi i porozmawiać. To wspaniałe uczucie trafić na bratnią duszę, z którą możesz podzielić się swoimi radościami i smutkami.

Zaprzyjaźnij się z nowymi technologiami

Internet to coś, czego wielu seniorów zupełnie nie rozumie. To też cenne narzędzie, które pozwala nawiązać nowe znajomości, ale też podtrzymywać starsze. Korzystając z internetu i programów komputerowych możesz za darmo zadzwonić do swojej koleżanki mieszkającej w Kanadzie. Takie rozmowy także zapełniają pustkę w twoim życiu.

Poznaj osoby w swoim wieku na osiedlu

Jak to mówią, najciemniej pod latarnią. Wiele osób boryka się z samotnością, kompletnie zapominając o tym, że na ich osiedlu mieszka wiele podobnych ludzi, z którymi można umówić się na kawę, pójść na spacer czy zakupy. Oni także potrzebują bliskości i rozmowy. Z pewnością docenią nasze towarzystwo.

PODZIEL SIĘ: