Cera odwodniona – jak poprawić jej stan?

cera-odwodniona

Lata mijają, a stan naszej skóry może ulec zmianie. Ważnym tematem jest cera odwodniona – jak poprawić jej stan?

Rodzaje cery

Każdy z nas ma inny rodzaj cery. Skóra może być sucha, tłusta, normalna czy mieszana. Jedni mają skłonności do podrażnień, inni są posiadaczami widocznych naczynek czy trądziku. Ile typów cery, tyle kosmetyków i zasad pielęgnacji. Wraz z wiekiem nasza skóra się zmienia. Powstają zmarszczki, a organizm produkuje mniej komórek i substancji odpowiedzialnych za jej zdrowy wygląd, gładkość i nawilżenie. Znając swój rodzaj skóry, jesteśmy w stanie dopasować właściwe produkty i metody pielęgnacyjne, które zapewnią nam piękny wygląd przez długi czas.

Cera odwodniona – jak poprawić jej stan

krem

Cera odwodniona to inaczej cera sucha. Brak odpowiedniej ilości wody daje niski poziom nawilżenia lub zupełny jego brak. Skóra staje się wysuszona, szorstka w dotyku i skłonna do podrażnień. Jest matowa i możemy mieć wrażenie jej ściągnięcia. Taki typ szybciej się starzeje i sprawia, że zmarszczki są bardziej widoczne. Szczególnie te mimiczne, pojawiają się zdecydowanie szybciej niż u posiadaczy innych typów skóry. W poprawieniu jej stanu pomogą właściwe kosmetyki i zabiegi. Należy stosować kosmetyki nawilżające i natłuszczające. Takie kremy zabezpieczą przed utratą wilgoci i odżywią skórę, pomagając w jej regeneracji. Lubi ona kremy tłuste i półtłuste, także te z naturalnymi wyciągami roślinnymi i olejkami. Emulsje i mleczka są najlepsze do demakijażu. Wszelkie produkty nie mogą zawierać alkoholu, który jak wiemy nie tylko podrażania ale dodatkowo wysusza cerę. Właściwym peelingiem będzie ten enzymatyczny, który nie uszkodzi naskórka a da taki sam efekt jak tradycyjny specyfik. Sucha skóra potrzebuje także nawilżenia od środka. Wypijanie przynajmniej 2 litrów wody dziennie sprawi, ze cer odzyska dawny blask i będzie bardziej miękka oraz miła w dotyku. Pamiętajmy o tym każdego dnia. Podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych nie możemy myć jej zwykłym mydłem ani pocierać ręcznikiem. Uważajmy na suchą skórę i nie zapominajmy o ochronie przeciwsłonecznej, nakładając kremy z filtrem przez cały rok.

Cera odwodniona wymaga szczególnego traktowania. Odpowiednia pielęgnacja zapewni nam zdrowy wygląd i właściwe nawilżenie. Skóra będzie wyglądała zdrowo i pięknie.

PODZIEL SIĘ: