Dieta bogata w owoce receptą na długowieczność?

dieta-bogata-w-owoce

Owoce są źródłem wielu witamin i składników odżywczych. Czy dieta bogata w owoce jest receptą na długowieczność?

Owoce – zdrowe dary natury

Owoce są źródłem wielu cennych składników, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu i utrzymania zdrowia. Zawierają witaminy, składniki mineralne i błonnik. Także wiele antyoksydantów i flawonidów. Kwasy owocowe pozytywnie wpływają na naszą skórę. Owoce są smaczne i zdrowe zarówno świeże jak i suszone. To składnik wielu potraw i deserów a przede wszystkim element zdrowej diety. Zaleca się spożywanie pięciu porcji owoców i warzyw dziennie. Często zapominamy o tym w naszym jadłospisie, popełniając wielki błąd.

Dieta bogata w owoce

Większość diet zawiera owoce, jak jeden z niezbędnych ich produktów. Te naturalne witaminy są bardzo smaczne i łatwo dostępne na targach, sklepach czy w przydomowych ogródkach. Owoce stanowią nie tylko zdrową przekąskę, ale mogą być podstawą dania głównego lub jego oryginalnym dodatkiem. Wartości odżywcze owoców dotyczą nie tylko pracy naszego organizmu ale także wyglądu ciała. Piękna skóra czy mocne paznokcie mogą być  zasługą właściwej diety. Niektóre z proponowanych diet całkowicie opierają się na owocach, tak jak np. dieta bananowa czy truskawkowa. Dzięki szerokiej gamie kolorów i smaków, każde danie może zyskać nowy wyraz, jeśli przyrządzimy je, dodając pyszne owoce.

Recepta na długowieczność

owoce

Dieta bogata w owoce to znakomita recepta na długie i zdrowe życie. Owoce dostarczają nam błonnika pokarmowego, który chroni nas przed chorobami serca i układu pokarmowego. Dodatkowo wspomagają naszą odporność, za sprawą witaminy C oraz innych substancji odżywczych. Picie soków z świeżych owoców czy ich codzienne spożywanie może zastąpić niezdrowe słodycze. Ten zdrowy nawyk poprawi wygląd naszej skóry i samopoczucie. Owoce pomogą utrzymać nam piękną i zgrabną sylwetkę. Dary natury mają również właściwości lecznicze. Maliny sprawdzą się na przeziębienie a jagody na biegunki. Truskawki zaś wybielą nasze zęby, a czarne porzeczki uzupełnią niedobór witaminy C.

Owoce powinny znaleźć się w każdej diecie. Ich jedzenie zapewni nam długie lata życia, pełne zdrowia i radości. Nie zapominajmy więc o ich wspaniałych i szerokich właściwościach. Jedzmy owoce i cieszmy się pełnią zdrowia.

PODZIEL SIĘ: