Jak pielęgnować w sobie kobiecość w każdym wieku?

Jak pielęgnować w sobie kobiecość w każdym wieku

Wydaje ci się, że kobiecość jest zarezerwowana dla 20-latek i 30-latek. Nic bardziej mylnego. Możesz być kobiecą w każdym wieku. To zależy tylko od ciebie. Jak pielęgnować w sobie kobiecość w każdym wieku?

Kreuj i bądź sobą

Kobiecość kojarzy się z kreacją, artyzmem. Nie każda z nas ma talent do malowania obrazów, ale możesz pisać świetne wiersze, robić ciekawe zdjęcia kwiatom, pięknie organizować ogród.  Bądź sobą i rób to, co sprawia ci największą przyjemność. Sztuka kojarzy się dziś z kobiecością. Na pewno masz w sobie jakiś talent artystyczny, możesz pięknie śpiewać lub świetnie formułować swoje myśli, pisząc tekst.

Uśmiechaj się

Uśmiech jest zaraźliwy, a poza tym kojarzy się z kobiecą łagodnością i optymizmem. Wiesz, że depresja stanowi domenę mężczyzn? My jesteśmy dużo silniejsze emocjonalnie i nie mamy problemu z tym, aby uśmiechać się do innych osób, cieszyć się życiem i w pełni z niego korzystać.

Bądź łagodna, ale zdecydowana

Łagodność oraz empatia, czyli zdolność do współodczuwania to cechy, które uchodzą za typowo kobiece. Nie oznacza to, że masz pozwolić na to, aby inni wchodzili cię na głowę czy też wykorzystywali cię w jakikolwiek inny sposób. Możesz być empatyczna, ale też zdecydowana i wyznaczać innym jasne granice. Np. masz prawo stanowczo odmawiać opieki nad wnukiem, bo masz już swoje plany.

Przyjaźnij się z inspirującymi kobietami

Kobiecość w pełni rozkwita w kobiecym gronie. Spotykaj się z koleżankami i artystkami, które cię inspirują. Możesz się bowiem wiele od nich nauczyć, począwszy od sposoby wypieku chleba, a skończywszy na obsłudze smartfona i płaceniu wszystkich rachunków przez internet.

Dbaj o siebie

Wiek nie ma nic wspólnego z naszym wyglądem. Możemy być atrakcyjne, mając 60 lat i więcej, możemy być skrajnie zaniedbaną 25-latką. Odżywiaj się zdrowo, dużo ruszaj, rób regularny peeling twarzy, nie zapominaj o makijażu, farbowaniu włosów i malowaniu paznokci. W każdym wieku możesz też bawić się modą.

Noś kobiece ubrania

W każdym wieku można nosić sukienkę przed kolano, kolorową, modną bluzkę. Ubrania zawsze dobieraj do swojej sylwetki i typu urody. Panie o chłodniejszym typie urody, świetnie wyglądają w błękicie, jasnym różu czy lawendowym fiolecie. Natomiast kobiety obdarzone ciepłym typem urody, mogą śmiało sięgać po beże, brązy i rudości.

PODZIEL SIĘ: