Rodzaje tabletek na sen

Rodzaje tabletek na sen
danilo alvesd z Unsplash

Zdrowy i spokojny sen jest lekarstwem na wiele dolegliwości. Natomiast jego brak może okazać się opłakany w skutkach. Ostatnio wiele osób cierpi na bezsenność. Dlatego firmy farmaceutyczne, by sprostać wymaganiom rynkowym, wciąż wprowadzają nowe leki na bezsenność. Leki te dzielą się na dwie główne grupy, czyli leki nowej generacji oraz pochodne benzodiazepiny. Tabletki te z całą pewnością pomogą wyciszyć się oraz spokojnie zasnąć. Jednak nieodpowiednio dobrane oraz dawkowane mogą szybko uzależnić.

Nowa generacja leków

Ta grupa leków na bezsenność dzieli się na trzy podgrupy (zopiklony, zolpidemy oraz zaleplony). Środki te są bardzo skuteczne Odpowiednio przygotowują organizm do zaśnięcia, dzięki nim długość snu się zwiększa, przerwy są coraz rzadsze. Bardzo ważne jest również to, że tabletki te niemalże w ogóle nie uzależniają naszego organizmu, w przeciwieństwie do dawnych leków na bezsenność. Należy także podkreślić, że leki te działają chwile po zażyciu, dlatego nie musimy martwić się, by wziąć je odpowiednio wcześnie. Efekt przychodzi już po kilku, czy kilkunastu minutach po połknięciu tabletki. Ponadto leki nowej generacji nie osiadają w organizmie, więc ulatniają się do rana. Dzięki temu organizm się nie uzależnia i wolny jest od chemicznego składu leków. Te leki na bezsenność działają doraźnie, zażywamy je tylko wtedy, gdy odczuwamy dyskomfort w trakcie snu. Dlatego wszelkie lęki przed nieprzespaną nocą zostają zażegnane dzięki tym lekom innowacyjnym.

Pochodne benzodiazepiny

Ten rodzaj tabletek ma podobne właściwości oraz efekty, natomiast ciągłe ich stosowanie może powodować dolegliwości. Ich stężenie w organizmie może wolno opadać, co oznacza, że kumulują się one. Przez możliwość uzależnienia warto stosować je dwa lub trzy razy w tygodniu, w chwilach najbardziej dla nas stresujących. Cztery tygodnie powinny być maksymalnym okresem przyjmowania leków z tej grupy. Warto również wprowadzać dni wolne od leków, najlepiej gdy jest to weekend, czy inny luźny dzień.

 

Tekst sponsorowany

 

 

PODZIEL SIĘ: