Owłosienie na twarzy – jak się go pozbyć?

owlosienie-na-twarzy

Drobne włoski, delikatny wąski czy męski zarost– to często niechciane owłosienie na twarzy. Jak się go pozbyć?

Niechciane owłosienie na twarzy

Meszek na twarzy to naturalne, delikatne włoski, których praktycznie nie widać u kobiety. Może się jednak zdarzyć, ze uwarunkowania genetyczne lub zmiany hormonalne spowodują, że włosku będą bardziej widoczne, co skłania panie do ich usuwania. Częstym kłopotem jest wąsik, pojawiający się u kobiet. Aby rozpoznać przyczynę tego typu owłosienia warto wykonać badania hormonalne. Włoski na twarzy u kobiety mogą świadczyć o sile męskich hormonów. Panowie także borykają się z owłosieniem. Zarost, choć jest symbolem męskości, a ostatnimi czasy nawet wyznacznikiem mody czy stylu, dla niektórych z panów jest zbędnym elementem, który trzeba usunąć.

Mechaniczne usunięcie włosków twarzy

Ten zabieg jest przeznaczony dla kobiet, którym dokucza problem owłosienia skóry twarzy. Wykonuje się go specjalnym skalpelem, który usuwa meszki. Dzięki temu można cieszyć się gładką i dodatkowo promienną cerą. Sam zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, więc nie ma się czego obawiać.

Depilacja woskiem

Na rynku dostępne są specjalne plastry z woskiem na zimno, do depilacji twarzy. To jeden z najpopularniejszych sposobów usuwania owłosienia, także twarzy. Plastry należy potrzeć w rękach, przykleić w dane miejsce i pociągnąć zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków i zaleceń producenta. Efekt gładkiej skóry utrzyma się do trzech tygodni. Depilację wykonamy samodzielnie w domu lub w salonie kosmetycznym.

Męskie golenie

golenie

Niektórzy mężczyźni nie lubią zarostu lub zwyczajnie wyglądają w nim na starszych. Golenie, jest dla wielu z nich codzienną czynnością. Panowie używają maszynek do golenia, które są dostępne w wersjach jednorazowych czy elektrycznych. Do wyboru są takie z wieloma ostrzami czy ruchomą główką. Golenie maszynką daje natychmiastowy efekt, który jest niestety krótkotrwały. Włoski odrastają dość szybko, co wymaga codziennego golenia zarostu. Do tej czynności używa się kremów, pianek lub żeli, które ułatwiają poślizg maszynce i niwelują podrażnienia skóry. Podczas używania maszynki należy pamiętać o zachowaniu ostrożności, ponieważ ostrze łatwo może podrażnić skórę.
Usuwanie owłosienia twarzy to dla niektórych osób powszechna czynność związana nie tylko z higieną ale przede wszystkim wyglądem estetycznym.

PODZIEL SIĘ: