Wakacyjne dolegliwości intymne

wakacyjne-dolegliwosci-intymne

Wakacje to czas beztroskiego odpoczynku. Podczas letniego wyjazdu mogą przytrafić się nam wakacyjne dolegliwości intymne. Jak sobie z nimi poradzić?

Lato – czas wzmożonych infekcji intymnych

Latem znacznie częściej chorujemy na infekcje intymne. Problem dotyczy w dużej mierze kobiet. Wysoka temperatura, wilgotne miejsca, publiczne kąpieliska – to wszystko sprawia, że nasze wrażliwe miejsca są bardziej podatne na wszelkie czynniki chorobotwórcze. Zachwiana gospodarka bakteryjna pochwy jest idealnym środowiskiem do rozwoju licznych grzybów i bakterii. Infekcje zwykle odczuwamy dość boleśnie. Uporczywy świąd czy pieczenie przy oddawaniu moczu to tylko niektóre z objawów tego typu zakażeń.

Wakacyjne dolegliwości intymne

Jadąc na wakacje często zapominamy o tym, ze nasze zdrowie jest najważniejsze. Zakładając zbyt obcisły strój czy nieodpowiedzialnie korzystając z publicznej toalety lub basenu, nie myślimy o czyhającym na nas zagrożeniu. Brak właściwej higieny tylko pogarsza ten stan. A my zamiast cieszyć się z letniego pobytu, borykamy się z infekcją intymną. Tymczasem wystarczy odpowiednia ochrona miejsc intymnych, trzymanie się zasad prawidłowej higieny i przede wszystkim rozsądek, aby uniknąć bolesnych dolegliwości. W końcu nie o takiej pamiątce z wakacji marzymy.

Podstawowe zasady higieny intymnej kobiet

wakacyjne-dolegliwosci

Podczas wakacji jak i poza nimi, nie możemy zapominać o utrzymaniu właściwej higieny miejsc intymnych. Pamiętajmy, że skóra jest tam dużo bardziej wrażliwa, co wymaga zastosowania odpowiednich kosmetyków. Najlepiej stosować codziennie płyn do higieny intymnej, Taki kosmetyk myjący nie podrażni naszej skóry i dodatkowo utrzyma jej naturalne pH. Wiele tego typu produktów zawiera cenny kwas mlekowy, tym bardziej warto je stosować. W ochronie pomocne będą wkładki higieniczne, powinny się znaleźć w naszej wakacyjnej kosmetyczce. Podstawą musi być także nasza bielizna. Powinna być wykonana z naturalnych, oddychających tkanin, takich jak bawełna. Nie może być zbyt ciasna. Musimy zmieniać ją każdego dnia. W przypadku niepokojących objawów takich ja swędzenie czy nieprzyjemna wydzielina z pochwy najlepiej udać się do lekarza Niewyleczone infekcje mogą rozwinąć się w poważne choroby, dlatego warto odwiedzić ginekologa. W leczeniu infekcji intymnych stosuje się najczęściej globulki dopochwowe, kremy przeciwgrzybiczne a także antybiotyki.

Wakacyjne infekcje intymne mogą okazać się nieprzyjemną pamiątką z letniego wyjazdu. Zamiast więc obawiać się bolesnych reakcji, pamiętajmy o zasadach higieny i ochrony zdrowia, a przede wszystkim naszych miejsc intymnych.

PODZIEL SIĘ: