Walka ze zmarszczkami – kosmetyki, którym warto się przyjrzeć

Wiele kobiet prowadzi niemal regularną walkę ze zmarszczkami, które, co warto zapamiętać, są naturalną oznaką procesu starzenia się skóry. Nie zmienia to jednak faktu, że przedstawicielki płci pięknej uznają je za wątpliwą ozdobę swojej twarzy, w związku z czym rozprawienie się z nimi uznają za konieczne.

 Jak powstają zmarszczki?

Jak już zostało wspomniane, zmarszczki pojawiają się na twarzy wraz z wiekiem i są po prostu znakiem upływającego czasu. Jako pierwsze powstają mimiczne, natomiast kolejne są efektem osłabienia włókien kolagenu i elastyny, które skutkuje również zwiotczeniem i utratą jędrności skóry, a ponadto zmianą kolorytu cery.

Cały proces zmienia nie tylko nasz wygląd, ale może też niekorzystnie wpłynąć na ogólne samopoczucie. W tym świetle przestaje dziwić fakt, że większość kobiet podejmuje walkę ze zmarszczkami, a na swojego przedstawiciela w tej trudnej konfrontacji mianuje dostępne w sklepach kosmetyki. Ale w tym momencie pojawia się niezwykle istotne pytanie – którym produktom naprawdę warto poświęcić więcej uwagi?

Skład kremów przeciwzmarszczkowych

By podjąć skuteczną walkę ze zmarszczkami, nie skupiajmy się na obietnicach zawartych na etykietach, a przede wszystkim na składzie danego kosmetyku. W dobrych kremach przeciwzmarszczkowych znajdziemy nie tylko substancje nawilżające, odżywcze czy pobudzające, ale także przeciwutleniacze, między innymi witaminy C i E, witaminę A w czystej postaci oraz flawonoidy.

Wśród pozostałych składników wysokiej jakości kremów przeciwzmarszczkowych szukajmy również koenzymu Q10, retinolu, elastyny czy substancji zdolnych do pobudzania komórek do produkcji kolagenu. To wszystko możemy z powodzeniem odnaleźć w kosmetykach dostępnych w popularnych sklepach i drogeriach takich jak krem przeciwzmarszczkowy z L’Oreal.

Jak jeszcze walczyć ze bruzdami?

By podnieść skuteczność naszej walki ze zmarszczkami, warto sięgnąć także po specjalne kremy pod oczy lub stworzone z myślą o skórze dojrzałej skoncentrowane serum, które niemal natychmiast optycznie wygładzi powstałe nierówności.

Dodatkowe działania obejmują ponadto regularne wizyty w salonie kosmetycznym, a jeśli nie możemy sobie na to pozwolić, przeciętnie dwa razy w tygodniu sprezentujmy naszej skórze intensywną maseczkę, która będzie znakomitym uzupełnieniem prowadzonej kuracji.

Walka ze zmarszczkami wymaga dużo cierpliwości, regularności i sumienności. Codzienna aplikacja kosmetyków, choć może wydawać się monotonna, zaowocuje znacznym zauważalnym spłyceniem zmarszczek, a także poprawieniem wyglądu cery, która będzie doskonale nawilżona i odżywiona, odzyska utraconą jędrność i naturalny blask.

PODZIEL SIĘ: