5 zasad, które ułatwią ci zasypianie w upalne dni

sen

Letni czas potrafi skutecznie uprzykrzyć nam życie i utrudnić zasypianie. Znajomość kilku zasad pozwoli rozwiązać ten problem.

Wysokie temperatury oraz suche powietrze nie sprzyjają zasypianiu. Warto więc poznać sposoby na dobry sen w upalne dni.

Otwarte okna

Latem temperatura jest znacznie wyższa niż w pozostałe pory roku. W szczelnie zamkniętych pomieszczeniach, bez odpowiedniej wentylacji na pewno szybko nie zaśniemy. Zadbajmy o odpowiednie wietrzenie naszej sypialni. Zostawmy otwarte okno. Delikatny i chłodny wiatr sprawi, że znacznie łatwiej zaśniemy, nawet podczas najgorszego upału.

Ochrona przed owadami

Uporczywe bzyczenie owadów może wyprowadzić z równowagi każdego. W obawie przed niechcianymi owadami możemy zamontować specjalne siatki, które uchronią nas przed nieproszonymi gośćmi. Zamiast walczyć z komarami i muszkami, oddamy się w objęcia Morfeusza.

Właściwa pościel

W okresie letnim powinniśmy wymienić pościel na taką, która jest znacznie cieńsza od tej stosowanej w zimie. Lekka kołdra, wykonana z delikatnych materiałów otuli nasze ciało, ale nie sprawi, że będzie nam zbyt gorąco. Latem także bardziej się pocimy. Właściwie dobrana pościel zapewni nam komfort i przyjemny sen.

Nawilżone powietrze

sypialnia

Upał kojarzy nam się z dusznością i suchym powietrzem. Taki klimat może panować także w naszej sypialni, utrudniając codzienne zasypianie. Nawilżacze powietrza rozwiążą ten problem. Zamontujmy więc tego typu urządzenia w pomieszczeniu przeznaczonym do spania, a na pewno poczujemy różnicę.

Spacer przed snem

Przy problemach ze snem pomocny może okazać się spacer. Jeśli nie możemy zasnąć i doskwiera nam upał, wybierzmy się w chłodne miejsce na spacer. Dobrą lokalizacją będzie pobliski park czy ogród. Po krótkiej przechadzce na świeżym powietrzu zdecydowanie szybciej zapadniemy w odprężający sen.

Sen to najlepsza forma odpoczynku naszego organizmu. Nawet w upalne dni potrzebuje on odpowiedniej dawki relaksu. Powyższe porady pomogą nam w zasypianiu, nawet w najbardziej gorące dni.

PODZIEL SIĘ: