Chroni przed nowotworami i wzmacnia organizm

Chroni przed nowotworami i wzmacnia organizm
Noah Buscher z Unsplash

Według opinii lekarzy onkologów 80-90% zachorowań na nowotwory złośliwe w cywilizacjach zachodnich, to wynik czynników środowiskowych, w tym m.in. złych nawyków żywieniowych oraz zachowań społeczno-kulturowych. Naukowcy jednogłośnie przyznają, że profilaktyka nowotworów złośliwych, to najbardziej skuteczny sposób na ich zwalczenie. Wyniki tych badań napawają optymizmem, bo wynika z nich, że długie i zdrowe życie zależy, w dużej mierze, od nas samych.

Na skuteczną profilaktykę składa się codzienna dawka ruchu oraz zdrowa dieta, polegająca na ograniczeniu spożywania tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, jedzeniu dużej ilości świeżych owoców i warzyw, a także rezygnacja z takich nawyków, jak palenie papierosów i picie zbyt dużej ilości alkoholu.

Glinka Ghassoul, a działanie przeciwnowotworowe

Glinka Ghassoul z Maroka, to nie tylko naturalny kosmetyk. Jej właściwości detoksykujące są od wieków znane i wykorzystywane do pielęgnacji skóry i włosów przez kobiety Dalekiego Wschodu.

Od niedawna używa się jej również do skutecznego oczyszczania organizmu z toksyn i metali ciężkich, których nadmiar może przyczyniać się do rozwoju groźnych chorób, m.in. nowotworów.

Wpływ glinki Ghassoul na organizm

Działa na ogólne wzmocnienie organizmu, oczyszcza krew, wspomaga układ nerwowy, usprawnia trawienie, reguluje perystaltykę jelit. Ma właściwości antytoksyczne oraz bakteriobójcze, uszczelnia śluzówkę przewodu pokarmowego, dzięki czemu zapobiega przenikaniu toksyn do krwiobiegu.

Glinka znajduje również zastosowanie w walce z nadmierną potliwością, przy oparzeniach, krwiakach, siniakach, ukąszeniach owadów.

Występowanie glinki Ghassoul

Glinka Ghassoul znajduje się w składzie wielu kosmetyków, jednak jej występowanie w suplementach diety jest niezwykle rzadkie. Jednym z niewielu preparatów, który zawiera glinkę Ghassoul w największej, dopuszczalnej dawce jest SlimXL Go, będący częścią kuracji odchudzającej SlimXL.

PODZIEL SIĘ: