Jak skutecznie zamaskować siwe włosy?

siwe-wlosy

Przychodzi czas, kiedy na naszej głowie pojawiają się oznaki starzenia. Jak skutecznie zamaskować siwe włosy?

Trwała koloryzacja

Najskuteczniejszym sposobem na zamaskowanie siwych włosów jest trwała koloryzacja. Dzięki farbowaniu ukryjemy wszystkie niechciane oznaki starzenia się oraz odświeżymy naszą fryzurę. Na rynku dostępnych jest wiele farb do włosów, które skutecznie pokrywają siwiznę, nadając włosom piękny kolor i blask. Coraz więcej farb nie zawiera szkodliwego amoniaku, dzięki którym koloryzacja jest bezpieczna dla naszej skóry głowy. Wiele produktów opartych jest na naturalnych olejkach i wyciągach roślinnych, które dodatkowo nawilżają i wzmacniają włosy. Farbowanie wykonamy samodzielnie w domu, dzięki instrukcji dołączonej do opakowania. W obawie przed nieudaną koloryzacją, możemy wybrać się do salonu fryzjerskiego, gdzie uzyskamy fachową obsługę, profesjonalnie dobierając odpowiedni kolor. Siwe włosy mogą stać się pretekstem do całkowitego zmiany koloru oraz fryzury. Czasem warto zaryzykować i odmienić a zarazem odmłodzić swój wygląd, nawet fryzurą.

Szampony koloryzujące

Dobrym rozwiązaniem na pokrycie siwizny są szampony i wszelkiego rodzaju szamponetki. Jeśli nigdy wcześniej nie farbowaliśmy włosów i nie wiemy jaki kolor będzie dla nas najlepszy, warto spróbować takich kosmetyków. Efekt utrzyma się o wiele krócej niż w przypadku trwałej koloryzacji, ale łatwiej zmyjemy kolor w sytuacji złego dopasowania. Szamponetki mogą być nieco za słabe aby pokryć siwe pukle. Zanim wybierzemy właściwą, przeczytajmy dokładnie informację producenta. Dzięki temu nikniemy niewłaściwego wydania gotówki. Szampony koloryzujące są także dobrą formą dla osób, które często zmieniają kolor włosów.

Odpowiednia fryzura

wlosy

Gdy siwe włosy są widoczne tylko na odroście, możemy ukryć je za pomocą odpowiedniej fryzury. Zaczesane do tyłu głowy czy spięte w kok lub kucyk zamaskują siwiznę. Odrost stanie się niewidoczny. Takie rozwiązanie możemy zastosować jeśli w danym momencie nie mamy czasu na farbowanie, a zależy nam na ukryciu siwych włosów. Delikatne, siwe pasemka mogą dodać nam uroku, więc czasem warto zaakceptować kolej rzeczy, dotyczącą starzenia i pokochać swoje włosy, które mogą stać się naszym wielkim atutem. Wszystko zależy od naszego podejścia do fryzury.

PODZIEL SIĘ: