Taniec radością dla ducha

Taniec radością dla ducha

Taniec sprawiał Ci niebywałą przyjemność od niepamiętnych czasów. Jednak wraz z upływem lat przestałaś czerpać z niego radość. Uważasz, że w pewnym wieku już nie wypada się tak wygłupiać. Wszak jesteś stateczną i poważną panią. Co pomyślałoby o tobie otoczenie?

Od dłuższego czasu szalenie przejmujesz się opinią ludzi. Myslisz o tym jak się prezentujesz, jak wypowiadasz, zwracasz uwagę na najmniejszy gest i najdrobniejszy szczegół. Jesteś bardzo krytyczna i nic nie ujdzie twojej uwadze. Dajesz otoczeniu dobre rady, ponieważ o wiele więcej w życiu przeszłaś i czujesz się uprzywilejowana do tego by udzielać takowych wskazówek. Gdzieś w całym tym byciu „panią idealną” zatraciłaś jednak radość życia.

Wszechobecna pustka

Coraz częściej czujesz się smutna. Nie masz co ze sobą zrobić i drażni Cię rodzina oraz przyjaciele.
Czy pomyślałaś o tym, że twoja frustracja wynika z ograniczeń jakie sama na siebie nałożyłaś? Nawet na przyjęciach i imprezach rodzinnych nie dajesz się poprosić do tańca. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jak wiele tracisz?

Odnajdź siebie!

Taniec jest sposobem wyrażania samego siebie. Jest źródłem radości oraz formą aktywności fizycznej. Ruch niezwykle pozytywnie wpływa na pracę całego organizmu. Nie tylko przyczynia się do produkcji endorfin, czyli tzw. hormonu szczęścia, ale również poprawia sprawność naszego aparatu ruchu. Zwiększa zakres pracy stawów, usprawnia je oraz wzmacnia. Ponadto ruch doskonale dotlenia organizm, przyspiesza metabolizm oraz polepsza funkcjonowanie mózgu.

Tańczyć możesz w zasadzie wszędzie!

I w każdym wieku! Może nie odnajdziesz się w szybkiej i powabnej rumbie, ale pełne kobiecości tango oraz elegancki walc angielski są wprost stworzone dla kobiet w twoim wieku. Możesz zacząć od kupna książki lub płyty cd z filmikami instruktażowymi, namówić męża i dzięki temu doskonale bawić się w domu. Oprócz korzyści zdrowotnych, taniec z pewnością bardzo zbliży was to do siebie i znów będziecie mogli poczuć się jak 30 lat temu!

Kurs tańca dla seniora

Jeśli jesteś osobą samotną, pomyśl o tym aby wybrać się na kurs tańca dla seniora. Wcale nie trzeba przychodzić na trening z partnerem. Szkoły tańca dostosowują się do potrzeb seniorów i zapewniają spotkania organizacyjne, na których partnerzy są dobierani pod kątem wieku i sprawności. Z pewnością więc nie będziesz czuć się niekomfortowo w grupie „młodzieniaszków”. Będziesz mogła spędzić czas w grupie rówieśników o podobnych doświadczeniach.

Tego typu zajęcia są doskonałą okazją do odnalezienia siebie. Umożliwiają zatrzymanie się i chwilę refleksji. Dzięki temu, że poświęcasz czas wyłącznie sobie stajesz się tzw. „zdrową egoistką”, która potrafi dbać o swoje potrzeby, pragnienia i marzenia.

Natalia Herzog

PODZIEL SIĘ: